Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Pred zápasom s Banskou Bystricou

Po dvoch týždňoch opäť doma. V sobotu popoludní nás v rámci 18.kola druhej ligy preverí mimoriadne atraktívny súper, a to momentálny líder súťaže MFK Dukla Banská Bystrica.

Ak sa pozrieme na druholigový rozpis zápasov 18.kola, tak práve tento duel na Zemplíne bude jedným z najväčších lákadiel najbližšieho víkendu. Dukla pricestuje v pozícii lídra i v pozícii najlepšieho mužstva na súperových ihriskách a na druhej strane bude stáť náš Slavoj, ktorý v domácom prostredí patrí k najsilnejším mužstvám súťaže.

Domáce zápasy Slavoj Trebišov – 2020/2021

Výhry71,4%
Remízy14,3%
Prehry14,3%

Vonkajšie zápasy MFK Dukla Banská Bystrica – 2020/2021

Výhry75%
Remízy12,5%
Prehry12,5%

Náš najbližší súper - MFK Dukla Banská Bystrica

Najviac bodov, najlepší útok, najproduktívnejší hráč. Takto môžeme charakterizovať mužstvo trénera Stanislava Vargu, ktoré sa netají postupovými ambíciami. Tento cieľ sa im v doterajšom priebehu súťaže zatiaľ podarí napĺňať, veď po viac ako polovici odohraných zápasov figurujú na čele tabuľky s aktuálne 3-bodovým náskokom pred druhým Liptovským Mikulášom. Pomerne skúsený káder nastrieľal doposiaľ najviac gólov spomedzi všetkých mužstiev, keď Dukla gólovo explodovala 48-krát v 16 zápasoch, čo predstavuje úctyhodný priemer 3 strelené góly na zápas. Až na 19 z nich sa podieľal najproduktívnejší futbalista druhej ligy Róbert Polievka. Banskobystričania vstúpili do jarnej časti pomerne nečakanou prehrou na ihrisku Slovana Bratislava U21. Posilnení belasí zvíťazili v gólovej prestrelke 4:3. Naposledy si futbalisti spod Urpína zmerali sily s Dubnicou, ktorú na domácich Štiavničkách zdolali tesne 1:0.

„Očakávam nasadenie, ochotu a kvalitu“

Hlavný tréner Ondrej Desiatnik rešpektuje silu súpera, no na druhej strane verí, že odvedením maxima môžeme v tomto zápase uspieť. „Na zápas s Banskou Bystricou sa už všetci tešíme, veď s lídrom sa nehrá každý deň. Myslím si, že im máme čo vracať a či sa nám to podarí, ukáže až samotný duel. Bystrica má postupové ambície, my sa chceme zachrániť, a tak obe mužstvá budú chcieť vyhrať. Od hráčov očakávam nasadenie, ochotu a kvalitu. Verím, že bez ohľadu na výsledok urobia všetko pre to, aby nesklamali našich fanúšikov.“

Vzájomné zápasy, štatistiky, zápasové informácie

S Banskou Bystricou sme sa stretli hneď v úvode tejto sezóny a zo Zvolena sme po 4 inkasovaných góloch v druhom polčase odchádzali s vysokou prehrou 1:6. Na ihrisku Dukly sa nám nedarilo ani v sezónach 2018/2019 a 2019/2020, kde sme taktiež zaznamenali pomerne jednoznačné porážky. V poslednom vzájomnom zápase na našom štadióne sme však uspeli, keď gólom Dominika Vasiľa z nadstaveného času sme v sezóne 2018/2019 vyhrali 1:0. V súboji ôsmeho tímu s prvým sa stretnú ofenzívne ladené mužstvá a my veríme, že aj po zajtrajšku bude platiť heslo: Môj dom, môj hrad.

Hlavným rozhodcom stretnutia je p. Igor Valent, na čiarach mu budú asistovať p. Dušan Štofik a p. Anton Hrenák. Zo zápasu vám prinesieme živý prenos. O spôsobe vysielania vás budeme informovať na našej facebookovej stránke. Držte nám palce!

Pridať komentár