Príprava odštartovaná víťazstvom

V 1.prípravnom zápase sme si na vlastnom ihrisku zmerali sily s kvalitným súperom, prvoligovým MFK Zemplín Michalovce.

Úvod stretnutia patril favorizovaným hosťom, ktorí sa už v 3.minúte dostali do vedenia po góle Acostu – 0:1. Naši futbalisti sa však snažili o vyrovnanie, a to sa im podarilo v 13.minúte, keď sa krásnou strelou spoza šestnástky presadil Jaro Kolbas – 1:1. Trebišovčania sa aj naďalej prezentovali rýchlou i bojovnou hrou a odmenou im bol vedúci gól v 23.minúte. Po centri Hlaváča dopravil loptu do siete po druhýkrát Kolbas – 2:1. Gólové hody však pokračovali a už o necelé 3 minúty bolo znova vyrovnané. Za Zemplín skóroval legionár Zakharkiv – 2:2. Týmto stavom sa aj skončilo úvodné dejstvo, v ktorom sme Michalovčanom boli viac než vyrovnaným súperom. Na začiatku druhého polčasu sa obe mužstvá dostali do niekoľkých sľubných gólových príležitostí, no gól sme nevideli. Až prišla 68.minúta a zavŕšené galapredstavenie v podaní Jara Kolbasa, ktorý prízemnou strelou k pravej žrdi nedal šancu Kirovi. V závere zápasu nás hostia mierne zatlačili, no našťastie sme to ustáli a prípravu sme tak odštartovali cenným víťazstvom.

V zápase dostali príležitosti takmer všetci hráči, ktorí sú u nás na skúške. Od začiatku zápasu chytal Slovinec Uroš Poljanec, ktorého dopĺňal krajan Nejc Rober, Bielorus Sergej Schegrikovich a vo veľmi dobrom svetle sa ukázal aj stredopoliar Erik Hlaváč. V druhom polčase do zápasu zasiahli aj naši dorastenci Dominik Sočuvka, Erik Varga a Michal Levický.

Slavoj Trebišov – MFK Zemplí­n Michalovce 3:2 (2:2)
Góly: 13., 24., 68. Kolbas – 3.Acosta, 26.Zakharkiv
Zostava Slavoja: Poljanec – Kražel, Lazarus, Špak, Starosta (46. Jovanović), Schegrikovich, Kolbas, Hlaváč (85. Levický), Rober, Lukáč (46. Sočuvka), Lorinčák (77. Varga).

Už v sobotu 19.januára sa predstavíme opäť doma, keď o 10:00 privítame maďarský Cigánd.