Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Roman Begala: „Myslím si, že až na niektoré zápasy môžeme byť spokojní.”

Jesenná časť druholigovej sezóny 2021/2022 dopísala v uplynulých dňoch svoju poslednú kapitolu. Pred nami je už iba niekoľko dohrávok, ktoré sa však odohrajú bez účasti nášho mužstva a tak je tu teda priestor na rekapituláciu toho, čo ostatné 4 mesiace priniesli. Na doterajší priebeh, pozitíva i negatíva sme sa pozreli spoločne s Romanom Begalom.

Pre nášho stredopoliara je táto sezóna už štvrtou v drese Slavoja a s druhou ligou má tak už dostatočné skúsenosti. Úroveň tejto súťaže má vzostupnú tendenciu či už po športovej alebo marketingovej stránke a počas jesene nechýbali ani priame prenosy z každého zápasu. „Myslím si, že táto liga naberá každým rokom na kvalite. Prevláda v nej veľa osobných súbojov a hráč na ňu musí byť dobre fyzicky pripravený”, začal svoje rozprávanie 22-ročný rodák z Banského.

Nášmu mužstvu vyšiel výborne štart do sezóny, keď sme v úvodných 6 zápasoch nespoznali trpkosť prehry a okupovali sme tie najvyššie priečky druholigovej tabuľky. Predvedené výkony neboli najpresvedčivejšie, no dôležité bolo, že sme to zakaždým dokázali strhnúť na svoju stranu. Následne však prišla šnúra 6 prehier v rade, kde sme strelili iba jediný gól. „Ťažili sme z dobrého vylosovania a hlavne z toho, že sme hrali prevažne doma. Predvádzali sme rýchly kombinačný futbal a súperov sme dokázali ubehať. Potom nám však akoby došla para, prišli zranenia a séria ťažších súperov. Po prvej prehre v Humennom sme sa dostali do kŕču, nedarilo sa nám strelecky ani herne. Myslím si, že práve v Humennom sme odohrali náš najslabší zápas počas celej jesene. Boli sme pomalí, slabí, všade neskoro a totálne sme tam vybuchli. Najlepšie nám podľa mňa vyšiel zápas proti Žiline, v ktorom sme dominovali, hrali pekný futbal a ukázali sme, že v našom mužstve je kvalita a potenciál.”

Počas jesene sme mali problém najmä s ofenzívou, keď v 17 zápasoch sme zaznamenali iba 14 strelených gólov a menej ich na svojom konte má iba trojica Bardejov, Slovan B a Námestovo. „Strelili sme málo gólov, no zároveň máme viac bodov po jeseni ako v minulej sezóne. V lete došlo znova k veľkej obmene kádra. Chce to čas, aby sa mužstvo spoznalo a zohralo. S gólmi máme dlhodobo problém, kiežby som vedel v čom to je, aby sme to dokázali zmeniť. Možnože v slabšej koncetrácii a nastavení na zápas”, zamyslel sa mladý záložník, ktorý si za naše mužstvo pripísal už 75 druholigových štartov.

Suma sumarum jesenná časť priniesla nášmu mužstvu dohromady 22 bodov, čo je o 4 viac než pred rokom. Pomer strelených gólov ku inkasovaným činí skóre 14:24. Najlepším strelcom nášho tímu bol s 5 gólmi Stanislav Danko, ku ktorému sa troma presnými zásahmi pridal aj Roman Begala, ktorý je s aktuálnym bodovým ziskom spokojný.  „Myslím si, že môžeme byť spokojní až na niektoré zápasy, ktoré sme mali zvládnuť lepšie a stiahnuť víťazstvo na našu stranu. Doteraz to mrzí, keď si spomeniem na zápasy s Dubnicou, Rohožníkom alebo Námestovom.” Za dosiahnuté výsledky patrí veľká vďaka aj vám, našim verným fanúšikom. „Chcem im poďakovať za podporu, či už sa nám darilo alebo nie. Vo všetkých domácich zápasoch sme vyhrali aj vďaka ním. Vážim si každého jedného a futbal sa hrá práve pre nich, preto sa snažím stále odovzdať zo seba všetko. Prajem im hlavne pevné zdravie v týchto ťažkých časoch a verím, že sa opäť stretneme na štadióne.”

Pridať komentár