Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Tesná prehra so Šarišskými Michaľanmi

V 6.prípravnom zápase pred jarnou časťou 2.ligy sme na domácej umelej tráve privítali momentálne 4.tím tretej ligy OŠFK Šarišské Michaľany.

Fotka Slavoj Trebišov.

V dnešnom stretnutí sa po prvýkrát v našom drese predstavili hráči MFK Zemplín Michalovce Martin Kolesár a Denis Petro. Hostia zo Šarišských Michalian boli od začiatku zápasu húževnatým a nepríjemným súperom. Do gólových šancí sa však spočiatku dostávali naši futbalisti. V 17.minúte sa peknou individuálnou akciou predviedol Erik Hlaváč a jeho zakončenie iba tesne minulo Kažimírovu bránu. V 24.minúte sme získali výhodu pokutového kopu, ten však Ján Novák nepremenil. Aj napriek miernej hernej prevahe nášho celku sa prvý polčas skončil bez gólov. Začiatok toho druhého však patril hosťom. Najprv sa v 47.minúte po nebezpečnej strele vyznamenal náš brankár a loptu vyrazil na roh, no v 48.minúte sme už po hlavičkovej dorážke Cicmana inkasovali. Na vyrovnanie sme však nečakali dlho, keď sa v 54.minúte krásnym halfvolejom prezentoval Roman Begala. Po vyrovnávajúcom góle sme mali navrch, no šance Kražela či Petra zostali nevyužité, a tak prišiel trest na opačnej strane. V 67.minúte sa presnou strelou k ľavej žrdi presadil Daniel Hreha. Aj napriek záverečnému tlaku sme už vyrovnať nedokázali.

Slavoj Trebišov – OŠFK Šarišské Michaľany 1:2 (0:0)

Gól Slavoja: Begala

Zostava Slavoja: E.Kolbas, Petro, Špak, M.Kolesár (63.Starosta), Kražel, Begala, J.Kolbas, Junior, Hlaváč (63.Vojtovič), Zajac (46.Barbosa), Novák (46.Lorinčák)

Najbližší prípravný zápas odohráme v nedeľu 17.februára o 11:00 vo Vranove nad Topľou.