Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V druhom prípravnom zápase sme neuspeli

V sobotu 23.júna odohrali naši futbalisti 2.prípravný zápas pred začiatkom novej sezóny, keď sme na domácom ihrisku privítali kvalitného druholigistu FC Lokomotíva Košice.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Po cennom víťazstve nad susednými Michalovcami dostali aj v dnešnom zápase priestor nové tváre v našom tíme. Od začiatku stretnutia nastúpil náš najlepší strelec z poslednej treťoligovej sezóny Matúš Lorinčák a útok podporoval aj Erik Micovčák. Prvý polčas sa niesol v réžii nášho Slavoja, ktorý si vypracoval niekoľko gólových šancí, no ani jedna sa žiaľ neskončila gólom. Mrzieť môže najmä tutovka Ukrajinca Ostapenka, ktorý z bezprostrednej vzdialenosti netrafil odkrytú košickú bránu. Úvodné dejstvo sa však odohrávalo vo výbornom tempe a divákom sa prvá 45-minútovka musela páčiť. Jediný gól v prvej časti hry padol v 41.minúte, keď sa po prísne nariadenej penalte presadil Róbert Jano.

Na začiatku druhého polčasu oba tímy výrazne prestriedali. V domácom tíme si premiérovo za A-tím zahrala trojica dorastencov – Jakub Rugolský, Róbert Bumbera, Dominik Vasiľ  a do hry zasiahol taktiež Richard Princz. V druhom polčase sme už nemali možnosť sledovať takú dynamickú hru ako tomu bolo v prvom polčase a ani jeden z tímov si nevypracovával čisté gólové príležitosti. V 78.minúte sa však predsa len ešte raz presadili hostia, keď hlavou skóroval Christián Hric.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Slavoj Trebišov – FC Lokomotíva Košice 0:2 (0:1)
Góly: 41.Jano (11m), 78.Hric
Zostava Slavoja: E. Kolbas (70.Rugolský) – Kražel (70.Vasiľ), J. Kolbas (70. Princz), Starosta (46.Bumbera), Lukáč (46. Vojtek), Ruskovský (46.Jacko), Lorinčák (46.Pe.Šuľák), Gibilov, Ostapenko (77.Starosta), Novák (46. Pa. Šuľák), Micovčák.

Najbližší prípravný zápas odohráme v stredu 27.júna na pôde 1.FC Tatran Prešov.


Autor: Jakub Polák

Pridať komentár