Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V pohári postupujeme

V stredu 8.augusta nastúpili naši futbalisti na 2.kolo Slovnaft Cupu na ihrisku minuloročného prekvapenia súťaže MFK Spartak Medzev.

MFK Spartak Medzev to v uplynulej edícii pohára dotiahol až do osemfinále a na svojej spanilej jazde sa mu podarilo zdolať aj dvoch fortunaligistov – Senicu i Trenčín, a preto sme tento zápas rozhodne nesmeli podceniť. Už v 10.minúte sme sa dostali do vedenia po nádhernej ďalekonosnej strele Pavla Šuľáka, pri ktorej bol domáci brankár Čierny bezmocný. Štvrtoligistovi sa však v 23.minúte podarilo vyrovnať zásluhou Štyvara a začínalo sa tak odznova. Naši futbalisti zareagovali rýchlo a po polhodine hry nás späť do vedenia poslal skúsený Ján Novák. V 37.minúte to bolo ešte veselšie, keď hlavou skóroval Matúš Lorinčák a viedli sme už rozdielom dvoch gólov. V druhom polčase to už také gólové hody neboli a jediný presný zásah zaznamenal domáci Seman z pokutového kopu. Záver stretnutia sme si už postrážili a cez nepríjemného súpera tak postupujeme ďalej. Naším najbližším súperom v Slovnaft Cupe bude ďalší štvrtoligista TJ Mladosť Kalša.

MFK Spartak Medzev – Slavoj Trebišov 2:3 (1:3)
Góly: 23.Štyvar, 90.Seman (11m) – 10.Pa.Šuľák, 30.Novák, 37.Lorinčák.
Zostava Slavoja: Pella – Vojtovič, Kražel, Pe. Šuľák, Lazarus, Pa. Šuľák (46. Gibilov), J. Kolbas (C), Lorinčák (79. Junior), Starosta, Jovanović, Novák (46. Ruskovský).


Autor: Jakub Polák

Pridať komentár