Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Vysoké víťazstvo na úvod prípravy

V prvom prípravnom zápase pred odvetnou časťou druhej ligy sme na domácom štadióne hostili lídra 3.ligy východ FK Spišská Nová Ves.

Hneď od začiatku zápasu sme boli aktívni smerom dopredu a už v 6.minúte sme išli do vedenia. Prízemný center z pravej strany od Bajtoša zužitkoval Rypák, ktorý strelou pod brvno nedal hosťujúcemu brankárovi šancu – 1:0. Aj po strelenom góle sme boli nebezpečnejší ako Spišiaci a autor nášho prvého presného zásahu bol blízko navýšeniu skóre v 12.minúte, ale jeho hlavičkové zakončenie sa tentoraz medzi tri žrde nezmestilo. Mrzieť nás to však nemuselo, keďže v 21.minúte sme sa už dokázali gólovo presadiť. Podobne ako pri prvom góle prišiel center z pravej strany, tentoraz od Šimka a loptu za bránkovú čiaru dotlačil Romulo – 2:0. Hostia sa viac osmelili až po polhodine hry, kedy prišlo ich prvé strelecké zakončenie od Hagaru, ktoré však Drábovi väčšie problémy nenarobilo. V úvodnom dejstve ešte raz zazvonila tyčka po pokuse Rypáka a viac sa už v prvých 45 minútach neudialo.

Do druhého polčasu sme na ihrisko vstúpili s našou druhou jedenástkou, ktorá hneď od úvodu podkurovala defenzíve hostí. V 50.minúte ešte náš navrátilec Černák nedokázal prestreliť Hamráka, ktorý pohotovým zákrokom vytesnil loptu na roh. Prikrátky však už bol o 6 minút neskôr, keď Černák vymietol pravý horný roh jeho brány a naši futbalisti už viedli rozdielom triedy – 3:0. Na opačnej strane vzápätí volala po góle hlavička Korbu, ale lopta nakoniec skončila iba nad bránou. Naša aktivita neutíchala, v niekoľkých sľubných šanciach sa ocitol Černák či Pálfi. Štvrtý gól však do siete Spišiakov pridal Rokyta, ktorý prekvapil nielen seba, ale aj hosťujúceho gólmana – 4:0 a v otváracom zápase zimnej prípravy sme si tak na svoje konto pripísali presvedčivé víťazstvo.

Hlasy po zápase:

Ondrej Desiatnik, hlavný tréner Slavoja Trebišov: „Máme za sebou dva týždne prípravy, káder sa mierne doplnil s tým, že kvalita je teraz podľa mňa na veľmi dobrej úrovni. Na tento zápas sme nastúpili s dvoma jedenástkami a priestor tak dostali všetci hráči, ktorí boli k dispozícii. Z našej strany to bol slušný výkon, strelili sme 4 góly, ale myslím si, že vieme zahrať ešte aj lepšie. Bol to však prvý zápas, takže ideme ďalej krok po kroku.”

Romulo Silva Santos, autor jedného presného zásahu: „Bol to dobrý zápas, výsledok 4:0 hovorí za všetko. Pred nami je ešte veľa tvrdej práce, ale každým dňom sa zlepšujeme. Myslím si, že máme teraz dobré mužstvo a keď budeme v tom pokračovať, tak sa nám bude dariť.”

Peter Rokyta, strelec posledného gólu: „Prípravu sme začali skôr a myslím si, že na ihrisku to bolo aj vidieť. Boli sme viac na lopte a aj kondične sme na tom boli lepšie. Až na pár vecí to bolo podľa našich predstáv. Chlapci sa doteraz smejú z môjho gólu, myslia si, že to bola iba náhoda. Ja som však po odraze z rohu chcel trafiť hlavne bránu, čo sa mi aj podarilo a padlo to tam.”


Slavoj Trebišov – FK Spišská Nová Ves 4:0 (2:0)

Góly: 6. Rypák, 21. Romulo, 56. Černák, 63. Rokyta

Zostava 1. polčas: Dráb – Šimko, Krajňak, Jelínek, Maguľak, Digoň, Casado, Girman, Bajtoš, Rypák, Romulo

Zostava 2. polčas: Melichar – Ilinjo, Matta, Doboš, Rokyta, Begala, Verčimák, Junior, Pálfi, Černák, Straczek


Najbližší prípravný zápas odohráme v sobotu 22. januára na pôde Michaloviec.

Pridať komentár