Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Z Popradu s cenným bodom

V 25.kole II.futbalovej ligy si naši futbalisti zmerali sily s ambicióznym FK Poprad.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Proti momentálne 3.tímu II.ligy sme v NTC Poprad nastúpili bez zraneného Nováka i Ruskovského, naopak prvýkrát v jarnej časti sa v základnej zostave objavil Lukáš Jacko. Od začiatku zápasu sa nehral oku lahodiaci futbal a naši futbalisti sa zamerali na pozornú defenzívu. V 19.minúte to strelou spoza šestnástky vyskúšal Emil Lukáč, no strelou do stredu brány neohrozil popradského brankára Maleca. Na opačnej strane sa do zakončenia dostal Šesták, ale ani s jeho pokusom nemal náš brankár väčšie problémy. V 26.minúte sa pekne presadil Rota a z uhla ohrozil domáceho gólmana, ktorý jeho strelu vytlačil na roh. Tesne pred polčasovou prestávkou lopta skončila v našej sieti po hlavičke Horvátha, ten sa však nachádzal v ofsajdovom postavení a gól tak neplatil.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Ani druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. V 62.minúte priamy kop od domáceho Kukoľa skončil vedľa našej brány. O pár minút na to sa do sľubného zakončenia dostal Junior, ale ani on nenamieril presne. V NTC Poprad sa čoraz viac ozýval piskot domácich divákov, ktorí neboli spokojní s hrou svojho mužstva. V úplnom závere zápasu zahrávali domáci priamy kop z výhodnej pozície, no ani tentokrát neboli presní a aj vďaka tomu si z Popradu odvážame cenný bod.

Tréner Slavoja Karol Kisel bol s výsledkom spokojný: „S bodom sme veľmi spokojní. Hru neviem zhodnotiť, lebo sme dnes vsadili na kartu defenzívy. Očakávali sme, že Poprad nás dobyje, no nedobyl. Sme sklamaní z ihriska, je to Národné Centrum, ale lopta strašne odskakuje. Pre nás je tento bod v danej situácii zlatý. Poprad som v tomto zápase považoval za veľkého favorita a nám sa tu podarilo získať bod.“

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

FK Poprad – Slavoj Trebišov 0:0
Zostava Slavoj Trebišov: Giertl – Kražel, Rota, Mujković, J. Kolbas (C), Junior, Jacko (70. Cekaj, 90. Pa. Šuľák), Starosta, Vajs (88. Vojtek), Osmanović, E. Lukáč.

V jarnej časti sme okrem prehry so Sereďou dokázali zabodovať v každom zápase a aj preto sme sa v tabuľke posunuli už na 7.miesto. O ďalšie body zabojujeme už v stredu 25.apríla o 17:00, keď na našom štadióne privítame vo forme hrajúci Inter Bratislava. Príďte nás podporiť!


Autor: Jakub Polák

Pridať komentár