Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Zimná príprava odštartovaná

Naše A-mužstvo odštartovalo zimnú prípravu najskôr spomedzi všetkých druholigistov, a to v pondelok 3. januára. Na úvodnom tréningu sa hlavnému trénerovi Ondrejovi Desiatnikovi hlásilo 21 futbalistov.

Do zimnej prípravy sa už nezapojí pätica hráčov z jesenného kádra, kde väčšinu z nich sužovali zdravotné problémy a mali menšiu zápasovú minutáž. Ide o brankára Martina Repiského, Samuela Kubu, Sebastiána Jurčišina, Patrika Košudu a gruzínskeho legionára Bakuriho Jinjolavu.

„Príprava bude prebiehať štandardne v domácich podmienkach po dobu 7 týždňov. Počas nich odohráme viacero prípravných zápasov, s tým, že v závislosti od šírky kádra k nim ešte môžu pribudnúť aj ďalšie zápasy v priebehu týždňa”, povedal na úvod prípravy hlavný tréner Slavoja Ondrej Desiatnik, ktorý by mužstvo počas tohto obdobia rád doplnil hlavne o skúsených hráčov a v jarnej časti očakáva taktiež zlepšenie herného prejavu: „Čo sa týka kádra, odišlo nám 5 hráčov a tak ako sme už avizovali v jesennej časti, chceme káder doplniť o 2-3 hráčov, a to najmä skúsených, ak by sa to podarilo. Máme niečo rozpracované, tak dúfam, že sa nám sem podarí niečo pritiahnuť. Smerom do jarnej časti chceme určite popracovať na zlepšení hernej stránky, lebo tá sa nám na jeseň veľmi neľúbila.”

Na úvodnom pondelkovom tréningu sa zišlo týchto 21 hráčov: Martin Melichar, Tomáš Dráb, Peter Rokyta, Patrik Doboš, Michal Krajňak, Tomáš Ilinjo, Lukáš Šimko, Stanislav Danko, Roman Begala, Vladimír Rusnák, Jakub Verčimák, Rastislav Girman, František Sitarčík, Matúš Digoň, Romulo Silva Santos, Peter Belko, Peter Rypák, Piotr Straczek, Filip Pálfi, Vojtěch Jelínek a Timotej Maguľak.

V závere týždňa sa k mužstvu pripojí dvojica Matta – Bajtoš a očakáva sa aj príchod ďalších nových hráčov. Prvý prípravný zápas odohráme v sobotu 15.januára, keď na domácom trávniku privítame aktuálneho lídra 3.ligy východ FK Spišská Nová Ves.

Pridať komentár