Dorastenci doma nezaváhali

V sobotu 10.augusta odohrali naši dorastenci prvé domáce zápasy v aktuálnej sezóne. Na hlavnom ihrisku sme privítali Starú Ľubovňu.

Starší dorastenci rozhodli o osude zápasu na začiatku 2.polčasu

Od začiatku stretnutia bola aktivita na našej strane a na konci 10.minúty sme po prvýkrát pohrozili. Hlavička Rusnáka skončila nad bránou. O 3 minúty na to sa zoči-voči brankárovi ocitol Rigo, ale rovnako neuspel. Aj napriek našej dominancii sa do vedenia ako prví mohli dostať hostia. Zakončenie Horanského z 20.minúty iba tesne minulo našu ľavú žrď. Festival zahodených šancí pokračoval aj naďalej. Presadiť sa nedokázali ani Rác s Boberským a po prvom polčase bol tak stav bezgólový.

Vytúženého gólu sme sa dočkali hneď na začiatku druhého dejstva. Prízemnú strelu Rusnáka ešte hosťujúci gólman dokázal vyraziť, no na dorážku po zranení sa vracajúceho Emanuela Prosbu bol už prikrátky – 1:0. Druhý presný zásah sme pridali v 54.minúte, keď sa volejom presadil Vladimír Rusnák – 2:0. Aj ďalšie minúty druhého polčasu patrili nášmu mužstvu. Dve šance Pavelku, Bereša a ani Černáka však ďalší gól nepriniesli. Až v 79.minúte to na seba vzal kapitán Richard Škodi a nechytateľnou strelou spoza šestnástky rozvlnil sieť hosťujúcej brány – 3:0. Strata koncentrácie však v 83.minúte vyústila do prvého inkasovaného gólu v sezóne, za hostí skóroval Gontkovič. V závere zápasu ešte hostia nastrelili tyčku, no skóre duelu sa už nemenilo a 3 body tak zostali doma.

✔️ Slavoj Trebišov U19 🆚 MFK Stará Ľubovňa U19 3:1 (0:0)

Góly: Prosba, Rusnák, Škodi

Zostava: Bereš – Čerňák, Škodi, Béreš, Kučma (46.Prosba), Rusnák, Doboš (72.Beca), Rigo, Košina, Rác (58.Pavelka), Boberský (58.Kopas)

Mladší dorastenci deklasovali oslabených hostí

Hostia zo Starej Ľubovne nastúpili na tento zápas iba s 9 hráčmi. Naši chlapci však nič nepodcenili a už v prvom polčase rozhodli o svojom víťazstve. Po pár sekundách hry sme sa mohli dostať do vedenia, ale navrátilec Samuel Halkai mieril iba do pravej tyčky. Netrvalo však dlho a v 7.minúte sa rutinérsky presadil Maroš Popeláš – 1:0. V 19.minúte sa z priameho kopu presne trafil kapitán Samuel Kaňuch – 2:0. Prešli iba 3 minúty a naši po premenenom pokutovom kope Samuela Halkaia viedli už rozdielom triedy – 3:0. Gólostroj pokračoval aj ďalej a v 26.minúte svoj druhý gól v zápase pridal Kaňuch – 4:0. V závere prvého polčasu sa po peknej akcii presadil Eduard Lajčiak – 5:0. Druhý polčas už takú gólovú kanonádu nepriniesol. O jediný gól sa v 44.minúte postaral Samuel Halkai – 6:0. V ostatných minútach druhého dejstva sme si aj napriek prestriedaniu vypracovali ďalšie gólové šance, no tie zostali nevyužité.

✔️ Slavoj Trebišov U17 🆚 MFK Stará Ľubovňa U17 6:0 (5:0)

Góly: 2x Halkai, 2x Kaňuch, Lajčiak, Popeláš

Zostava: Belej – Rudik, Urban (69.Varga), Lajčiak (48.Rác), Popeláš (61.Bodnár), Kaňuch, Urbánek, Halkai, Migaľ (61.Miľo), Polák (48.Bačo), Pinta

Najbližšie zápasy odohrajú naši dorastenci v sobotu 17.augusta o 10:00 a 12:15 v Snine.