Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Ervín Matta: Jedna z najlepších obrán je zásluhou celého mužstva

Jesenná časť druholigovej sezóny 2022/2023 je minulosťou. Na jej doterajší priebeh, pozitíva i negatíva sme sa pozreli spoločne s Ervínom Mattom.

Pre 22-ročného obrancu je táto sezóna v poradí treťou v drese Slavoja, pričom na svojom konte má odohraných takmer 70 druholigových zápasov. Nielen preňho, ale aj pre celý klub bola prvá polovica súťaže doposiaľ najúspešnejšou. „Jesennú časť hodnotím pozitívne, odkedy som v Trebišove, tak to bola najvydarenejšia časť či už bodovo alebo aj postavením v tabuľke. Z osobného hľadiska som taktiež spokojný, keďže pravidelne nastupujem. V zápasoch mám však na seba väčšie nároky a určite chcem, aby sa moje výkony zlepšovali”, povedal na úvod odchovanec košického futbalu, ktorý za úspešným jesenným ťažením vidí najmä poctivú prácu nielen v tréningoch, ale aj v zápasoch. „Od začiatku sme mali určený sytém, ktorý sme trénovali a v zápasoch, ktoré sme zvládli, sme ho aj dobre napĺňali. Ku terajšiemu postaveniu prispel každý jeden z nás svojím umením a tvrdou prácou. To nás však nemôže uspokojiť, lebo tabuľka je veľmi vyrovnaná. Práve naopak by nás to malo posúvať v ďalšej práci, aby sme mohli byť ešte vyššie a nazbierať čo najviac bodov v jarnej časti.”

Hlavný tréner nášho mužstva sa netají tým, že práve spoľahlivá defenzívna činnosť vedie k úspechu. Stopér Slavoja však poukazuje na to, že tretia najlepšia obrana v súťaži je zásluhou celého tímu. „Musím povedať, že na to, že hráme defenzívnejšie, tak sme si vytvorili veľmi veľa šancí. Tréner určite chcel prispôsobiť štýl hry tak, aby nám vyhovoval a dokázali sme vyhrávať zápasy. Hovoria za to aj naše výsledky, kde sme väčšinu zápasov vyhrali o gól. Keď hráči pred nami dobre bránia, tak ani my obrancovia nemáme až tak veľa práce. Jedna z najlepších obrán je zásluhou celého mužstva.”

Nášmu mladému obrancovi sa do spomienok určite vryje jesenný zápas proti Košiciam, ktorý bol preňho ako pre odchovanca tohto klubu dozaista špecifický. Podobne ako tréner Gergely Geri ho označil za ten najlepší, ktorý sme v jesennej časti odohrali. „Pre mňa a možno aj pre viacerých je najpamätnejší zápas proti Košiciam, kde sme ukázali silu mužstva. Na druhej strane nerád spomínam na zápas so Žilinou, kedy sme si vypracovali množstvo šancí, nepremenili sme ani jednu a po chybe v obrane sme dostali gól, ktorý rozhodol o našej prehre. Veľa ľudí nás po nevydarenej šnúre odpisovalo, ale my sme sa zomkli a posledné 3 zápasy sme výborne zvládli.”

Vydarená jeseň nás predurčuje k tomu, aby sme sa pozerali vyššie než tomu bolo v ostatných sezónach. Druholigový pelotón je však nesmierne vyrovnaný, a preto nemožno nič podceniť. Čo očakávať od jarnej časti? „V prvom rade sa nesmieme uspokojiť. Je potrebné pokračovať v tvrdej práci a makať počas zimnej prípravy, aby sme na jar potvrdili našu výkonnosť a nadviazali na výsledky, ktoré sme dosiahli. Osobne sa na jar teším, dúfam, že sa budeme držať čo najvyššie a budeme konzistentní. Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí nám fandili a verím, že sa ešte vo väčšom počte vidíme v jarnej časti.”

Pridať komentár