Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Gergely Geri: Máme perspektívne mužstvo, tvrdou prácou sa hráči môžu posúvať vyššie

Druholigová jeseň dopísala v uplynulých dňoch svoju poslednú kapitolu. Jej výsledkom je aj historicky naše najlepšie umiestnenie od postupu do druhej ligy, v ktorej pôsobíme od sezóny 2017/2018. Ako ju videl náš hlavný tréner Gergely Geri, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Ako to už býva zvykom, pred začiatkom novej sezóny sme boli svedkami pomerne vysokej fluktuácie hráčov, pričom jedna zmena sa dotkla aj realizačného tímu. Na trénerskú stoličku zasadol 45-ročný kormidelník Gergely Geri, rodák z neďalekého Kráľovského Chlmca, bývalý hráč Slavoja Trebišov. „Prvotným cieľom a zároveň úlohou bolo spoločne s vedením klubu vybudovať konkurencieschopné mužstvo, aby sme sa na druholigovej scéne ukázali v čo najlepšom svetle. Vyberali sme najmä hráčov, ktorí sú ambiciózni, vývoja a záťaže schopní. Postupne sme začali tím tvarovať a vštepovať mu to, ako by sme sa chceli v zápasoch prezentovať. Samozrejme sa chceme zlepšovať a posúvať klub opäť o čosi ďalej. Touto cestou by som zároveň chcel vyjadriť vďaku všetkým ľuďom v klube, od tiet, ktoré sa o nás príkladne starajú, cez trávnikára, až po samotné vedenie, ktoré sa snaží vytvárať čo najlepšie podmienky na fungovanie.”

Jesennú časť sme odštartovali solídne, z úvodných 6 ligových zápasov sme dokázali vyťažiť 11 bodov. Mužstvu sa však nevyhla herná aj výsledková kríza, ktorá nás po 4 prehrách v rade zosunula do dolnej polovice tabuľky. Výborným záverom jesene a plným počtom 9 získaných bodov sme si však výrazne polepšili, čoho výsledkom je priebežné 5. miesto s 27 bodmi. Spokojnosť musím určite vyjadriť s prístupom hráčov. Niektoré zápasy boli lepšie, iné zas horšie. Vzhľadom k tomu, že stále ide o veľmi mladý káder, tá výkonnosť bola kolísavá, čo však nie je nič nezvyčajné. Mrzia ma zápasy, v ktorých sme ľahko stratili body, či už našou nedôslednosťou alebo chýbajúcou kvalitou v zakončení. To nás však poháňa vpred, stále chceme byť lepší a lepší. Máme perspektívne mužstvo, tvrdou prácou sa hráči môžu posúvať vyššie.

Bývalý tréner Pohronia či Nitry označil za highlight jesene naše domáce víťazstvo nad Košicami, kde sme po góloch Špaka, Bajtoša a Ikugara vyhrali 3:1. „Z regionálneho hľadiska a tiež po emočnej stránke si určite cením víťazstvo s Košicami. Aj napriek červenej karte si hráči siahli na dno svojich síl a za svoj prístup boli odmenení. Negatívnejšie hodnotím sériu prehier a najmä straty s béčkami Slovana a Žiliny. Chvalabohu sa nám podarilo vzchopiť sa a zlomový bol asi zápas s Dubnicou, v ktorom sme otočili nepriaznivý stav. Každý zápas bol však pri vyrovnanosti súťaže dôležitý.”

V ostatných sezónach sme mali problém najmä so zbieraním bodov z ihrísk súperov. Aj v tomto smere môžeme označiť uplynulú jeseň za vydarenú. Z vonkajších zápasov sme domov priviezli 12 bodov, pričom zaujímavosťou je, že všetky víťazné duely sa skončili výsledkom 1:0. Postupne sme zdolali Dubnicu, Raču, Humenné a naposledy sme uspeli aj v Púchove. „Dbáme na defenzívu, lebo z dlhodobého hľadiska sa bez kvalitnej obrany nedá byť úspešným. Samozrejme nebránime hráčom, aby dávali viac gólov, tam je to už skôr o nejakej kvalite v zakončení. Do šancí sa dostávame, avšak tých gólov nestrieľame až toľko. Na druhej strane som rád, že sme mužstvom, ktoré dokáže vzadu udržať nulu. Na organizáciu hry kladieme v tréningovom procese veľký dôraz.”

Výsledkom toho je momentálne tretia najlepšia defenzíva v súťaži, pribežné 5. miesto, zisk 27 bodov pri mierne pozitívnom skóre 19:17. „Nemôžme byť nespokojní, avšak stále chceme viac a k tomu aj nabádame hráčov. Bol by som radšej, ak by sme boli tretí za Prešovom a Košicami”, konštatoval s úsmevom tréner Geri.

Naše A-mužstvo sa po pár dňoch oddychu vráti do tréningového procesu, pričom na programe je aj prípravný zápas s prvoligovým Ružomberkom. Zimná príprava následne odštartuje začiatkom januára. „Počas zimnej prestávky sa chceme zamerať na doplnenie kádra, avšak nie smerom do kvantity, ale do kvality. Mužstvo by až na malé výnimky malo ostať pokope, niektoré posty však bude potrebné doplniť. Nechceme zaspať na vavrínoch a v jarnej časti sa túžime ešte o čosi zlepšiť.”

Pridať komentár