Jeseň sme zakončili víťazne

V záverečnom zápase jesennej časti druhej futbalovej ligy sme na domácom štadióne hostili tabuľkového suseda FC ŠTK 1914 Šamorín.

Aj vzhľadom k pokročilému jesennému dátumu a menej priaznivým poveternostným podmienkam sa už od samotného začiatku hralo na veľmi ťažkom teréne. Úvod patril našim futbalistom, aktívny bol najmä Peter Kolesár, ktorý sa dostal hneď do dvoch streleckých zakončení. Na opačnej strane kontroval Owusu strelou do bočnej siete. Po polhodine hry to ďalekonosným pokusom vyskúšal hosťujúci kapitán Nagy, priestor brány však netrafil. Veľkú príležitosť na otvorenie skóre mal Begala, ktorý po spätnej prihrávke od Bajtoša orazítkoval iba pravú žrď. Aktivita zo záveru polčasu nám však predsa len priniesla vedúci gól. V 40. minúte Kolesár zahrával priamy kop, ktorý Špak predĺžil na zadnú tyč, kde sa nachádzal osamotený Bajtoš a pohotovým zakončením prekonal brankára Trnovského – 1:0. Do kabíny sme tak smerovali s najtesnejším vedením.

V úvode druhého polčasu vyslal Begalu tiahlu strelu na hosťujúceho brankára, tá však tesne minula ľavú žrď. Vzápätí sme Šamorínčanom nechali až príliš veľa priestoru, ktorý však Leginus našťastie nevyužil. Po hodine hry sa v gólovej príležitosti ocitol Ikugar, skóre zápasu sa zatiaľ nemenilo. V 66. minúte sme však už išli do dvojgólového trháku, keď sa peknou obaľovačkou presadil Peter Kolesár – 2:0. Keď v 69. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Bőgi, zdalo sa, že zápas bez problémov dovedieme do víťazného konca. Opak bol však pravdou. Šamorínčania si v 73. minúte vybojovali pokutový kop, ktorý premenil striedajúci Szabó a znížil na 2:1. Aktivita zverencov Michala Kuruca neutíchala, všetko to mohlo vyústiť do vyrovnávajúceho gólu v 76. minúte. Odkrytú bránu však z dorážky trestuhodne minul Appiah. Bodku za týmto stretnutím aj celou jesennou časťou dal v nadstavenom čase kapitán Begala – 3:1 a definitívne rozhodol o tom, že prezimujeme na výbornom 5. mieste.

Slavoj Trebišov – FC ŠTK 1914 Šamorín 3:1 (1:0)

Góly: 40. Bajtoš, 66. Kolesár P., 90. Begala – 73. Szabó

Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel – Kolesár M. (84. Jenat), Matta, Špak, Ilinjo, Novák, Zsemlye, Begala, Bajtoš (90. Sanusi), Kolesár P. (90. Mokoš), Ikugar

Ďakujeme vám za podporu počas celej jesennej časti.