Víťazstvom v Púchove sme poskočili do hornej polovice tabuľky

Naše A-mužstvo zvíťazilo v 17. kole druhej futbalovej ligy na pôde Púchova najtesnejším možným rozdielom 1:0 a do tabuľky si tak pripísalo cenné 3 body.

Do zápasu vstúpili o niečo aktívnejšie domáci Púchovčania. Už v 6. minúte sa Ezekiel musel mať na pozore po strele Biricza. Postupom času sa však čoraz viac osmeľovali aj naši futbalisti. Výbornú súhru predviedli v 17. minúte Danko s Kolesárom, druhý menovaný však v sľubnej pozícii z azda 8 metrov netrafil priestor brány. Gólových šancí až tak nepribúdalo, hralo sa prevažne medzi oboma šestnástkami. V závere úvodného dejstva nebezpečne strieľal z otočky domáci Holiš, na opačnej strane zas Bajtoš trafil iba rukavice brankára Strelčíka.

Pekná kombinačná akcia vyšla našim hráčom v 57. minúte, na jej konci bol zakončujúci Bajtoš, avšak jeho strele chýbala väčšia razancia i presnosť. Azda najväčšiu gólovú príležitosť sme si vypracovali v 65. minúte, keď Kolesár zoči-voči Strelčíkovi trafil iba ľavú žrď. Náš tlak sa stupňoval, hneď vzápätí strieľal zvnútra pokutového územia Bajtoš, z následnej dorážky sa nepresadil ani Danko. Silná päťminútovka nám však predsa len priniesla vytúžený gól. Po rohovom kope Danka sa lopta dostala až na zadnú tyč ku Bajtošovi, ktorý sa už z tejto pozície nemýlil a poslal náš tím do vedenia – 0:1. Záver stretnutia sme si už postrážili a z Považia sme si tak domov priniesli všetky 3 body.

MŠK Púchov – Slavoj Trebišov 0:1 (0:0)

Gól: 69. Bajtoš

Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel – Rokyta, Matta, Špak, Kolesár M., Begala, Zsemlye, Danko (90. Jenat), Kolesár P. (89. Sanusi), Bajtoš (90. Ilinjo), Ikugar

Jesenná časť druhej futbalovej ligy sa však pre nás ešte nekončí. Už tento štvrtok 17. novembra o 13:00 privítame na domácom štadióne v dohrávke 12. kola FC ŠTK 1914 Šamorín.