Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Dôležité víťazstvo nad Dubnicou

Naše A-mužstvo uspelo v zápase 16. kola druhej futbalovej ligy proti Dubnici nad Váhom zásluhou dvoch gólov v záverečnej desaťminútovke.

V súboji dvoch osemnásťbodových tímov s nie príliš oslnivou formou sa bojovalo o dôležité body pred zimnou prestávkou. Boj to bol doslova, keďže sa od začiatku hralo na ťažkom teréne za neustáleho dažďa. Do stretnutia vstúpili o niečo aktívnejšie naši futbalisti, ktorí prvýkrát pohrozili už v 3. minúte po rohovom kope Danka. Na opačnej strane sa nepríjemnou prízemnou strelou prezentoval Martinek. V 15. minúte sa individuálne presadil Begala a pred bránou našiel Ikugara, ktorý však nemieril presne. Opraty zápasu sme postupne preberali do vlastných rúk. Po góle volala hlavička nášho nigérijského útočníka z 35. minúty, hosťujúci brankár však vytiahol skvelý zákrok. Na Vavrúšovi si vylámal zuby aj o niekoľko sekúnd neskôr a úvodné dejstvo sa aj napriek našej hernej prevahe skončilo bez gólov.

Na začiatku druhého polčasu zahrávali Dubničania priamy kop a Bilovský narobil problémy Ezekielovi, ktorý však loptu na dvakrát dokázal skrotiť. Nebezpečná strela Martineka z hranice šestnástky prišla po hodine hry, našťastie však nemierila medzi tri žrde. Veľkú šancu na otvorenie skóre sme mali v 62. minúte, keď jeden z hosťujúcich hráčov zahral v pokutovom území rukou. Loptu si na biely bod položil náš tradičný exekútor Danko, avšak Vavrúš jeho úmysel prečítal a pokutový kop zneškodnil. To hostí nakoplo, začali byť aktívnejší a nebezpečnejší. Halfvolej Levaia smeroval do brány, Ezekiel nás pohotovým zákrokom zachránil od inkasovaného gólu. Bez šance bol však už v 73. minúte, kedy Levai napriahol spoza šestnástky a exportným gólom od brvna otvoril skóre duelu – 0:1. V záverečnej štvrťhodine nás tak čakala neľahká úloha. Gólu na domácom štadióne sme sa však predsa dočkali po dlhých 260 minútach. Peknú akciu odštartoval Ikugar, prestrčil loptu na Begalu, ten vpredu našiel Danka, ktorý povedľa hosťujúceho brankára vyrovnal na 1:1. Remízový stav však nič neriešil, a tak sme sa v posledných 10 minútach zápasu snažili zvrátiť stav na svoju stranu. Vykúpenie v podobe víťazného gólu prišlo v 87. minúte, keď Begala hľadal na prednej tyči Ikugara, a ten svojím pohotovým zakončením nedal šancu Vavrúšovi – 2:1. Do tabuľky sme si tak pripísali dôležité 3 body a zároveň sme pretrhli štvorzápasovú sériu prehier.

Gergely Geri, hlavný tréner Slavoja Trebišov: „Veľmi podobný zápas, ako ten predošlý domáci proti Žiline. Opäť si aj šance vypracujeme, avšak ich nepremenením si komplikujeme situáciu. Všetci však dnes od začiatku išli za troma bodmi a aj napriek tomu, že tam boli chyby, myslím si, že sme si to víťazstvo zaslúžili. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo zlomiť, trošku sa poradujeme a už začneme myslieť na Púchov.”

Slavoj Trebišov – FK Dubnica nad Váhom 2:1 (0:0)

Góly: 80. Danko, 87. Ikugar – 73. Levai

Zostava Slavoja Trebišov: Ezekiel – Ilinjo, Matta, Špak, Rokyta, Novák, Begala, Danko (89. Jenat), Kolesár P. (71. Sanusi), Bajtoš, Ikugar

Počas najbližšieho víkendu sa v sobotu 12. novembra o 13:00 predstavíme na pôde Púchova.