Kríza pokračuje, neuspeli sme ani v Dolnom Kubíne

Naši futbalisti uzavreli úvodnú polovicu súťaže duelom v Dolnom Kubíne, odkiaľ sme však odišli bez bodov po prehre 1:2.

Vstup do zápasu patril domácim futbalistom, ktorí hneď v úvode pohrozili krížnou strelou Lukáčika. V 14. minúte stretnutia sa však Dolnokubínčania už radovali z vedenia. Po rohovom kope sa hlavou presadil Lekaj – 1:0. Naši sa osmelili až v závere prvého polčasu, pričom sme boli nebezpeční hlavne po štandardkách. V 36. minúte hlavičkoval Matta do rúk brankára Nôtu, no po góle volalo najmä hlavičkové zakončenie nášho stopéra v nadstavenom čase. Domáci gólman však vytiahol výborný zákrok a úvodné dejstvo sa tak skončilo najtesnejším vedením Dolného Kubína.

To čo nám nevyšlo na konci prvého polčasu, sa nám dokonale vrátilo na začiatku druhého v podobe vyrovnávajúceho gólu. Rohový kop zahraný na krátko, center Danka a gólová hlavička v podaní Dávida Špaka – 1:1. Zdalo sa, že momentum zápasu by mohlo byť na našej strane. Opak bol však pravdou, zmrazil nás rýchly gól modročiernych. Vyrovnaný stav trval iba 4 minúty, keď sa prízemnou strelou z otočky presadil Farský – 2:1. Do konca zápasu však stále ostávalo dosť času. V jeho zvyšku sme mali loptu častejšie na kopačkách, no žiadny výraznejší tlak sme si vypracovať nedokázali. Domáci futbalisti hrozili najmä z protiútokov, brankár Ezekiel nás v dvoch prípadoch zachránil od ďalšieho inkasovaného gólu. Skóre duelu sa už na Orave nemenilo a s Dolným Kubínom sme tak prehrali v pomere 1:2.

MFK Dolný Kubín – Slavoj Trebišov 2:1 (1:0)

Góly: 14. Lekaj, 51. Farský – 47. Špak

Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel – Rokyta (55. Kolesár M.), Špak, Matta, Ilinjo, Novák (78. Zsemlye), Begala, Danko, Bajtoš, Kolesár P. (66. Kovalčin), Ikugar

Negatívnu šnúru sa pokúsime zlomiť v najbližšom domácom zápase s Dubnicou nad Váhom, ktorý sa uskutoční v sobotu 5. novembra o 13:00.