Trpká prehra s béčkom Žiliny

V 14. kole druhej futbalovej ligy sme na domácom štadióne hostili rezervu MŠK Žilina.

Vstup do zápasu bol jasne v našej réžii. Už v 7. minúte strieľal z hranice pokutového územia Kolesár, hosťujúci gólman vyrazil jeho pokus na roh. V 12. minúte predviedol Belaník ďalší výborný zákrok po zakončení Ikugara. Nasledovala silná pasáž hry v podaní našich futbalistov, avšak až trestuhodne sme zahadzovali šancu za šancou. V 14. minúte skončila Špakova hlavička iba na ľavej žrdi, následne neuspel ani Ikugar po akrobatickom zakončení. Náš nigérijský útočník spálil aj ďalšiu tutovku, zoči-voči Belaníkovi nechal vyniknúť žilinského brankára. Hostia sa pripomenuli až v 23. minúte po nebezpečnej strele od Šnajdera. Ani veľký tlak z úvodu polčasu nám však presný zásah nepriniesol a do kabín sa tak smerovalo za nerozhodného stavu.

Do druhého dejstva vstúpili o čosi aktívnejšie šošoni. Už v 48. minúte sme sa museli mať na pozore po rýchlej akcii od Bikoulu, ktorý naservíroval loptu Trabalíkovi, avšak Dlubáč nás v tejto situácii podržal a našťastie sme neinkasovali. Na opačnej strane hlavičkoval Ikugar do ruky jedného z hosťujúcich hráčov, pokutový kop sa však nepískal. Trest v podobe zahodených tutoviek z prvého polčasu nakoniec aj prišiel, a to v 59. minúte. Žilinčania z prvej strely na bránu gólovo udreli. Výbornú individuálnu prácu odviedol Bikoula, ktorý poslal loptu do našej šestnástky a najlepší strelec Žilinčanov Krstić zblízka nezaváhal – 0:1. S týmto tvrdým úderom sme sa ťažko vyrovnávali a hoci sme držali loptu častejšie na kopačkách, smerom dopredu sme už neboli tak nebezpeční. Do konca duelu sa nám žiaľ už skórovať nepodarilo a na svoje konto sme si tak pripísali prvú domácu prehru v súťaži.

Slavoj Trebišov – MŠK Žilina B 0:1 (0:0)

Gól: 59. Krstić

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – M. Kolesár (81. Jenát), Ilinjo, Matta, Špak, Rokyta – Danko (81. Novák), Begala (C) – Bajtoš (65. Mokoš), Ikugar, P. Kolesár (65. Sanusi (87. Zsemlye))

Zostava MŠK Žilina B: Belaník – Mensah, Stojchevski, Ndjeungoue – Kopásek, Šnajder (C) (90. M. Oravec), Sauer (36. Adang), Owusu – Essomba (78. Gomola), Krstić, Addo (46. Trabalík)

V najbližšom kole vycestujeme v nedeľu 30. októbra na pôdu nováčika súťaže z Dolného Kubína.