So Slovnaft Cupom sa lúčime v 4.kole

Naše A-mužstvo nestačilo v 4. kole Slovenského pohára na prvoligový AS Trenčín, s ktorým dlho držalo krok, no napokon mu podľahlo vysoko 0:4.

Sedem stoviek divákov, ktorí si počas pracovného týždňa našli cestu na štadión, sledovali hneď od úvodu obojstranne zaujímavý zápas. Územnú prevahu mal podľa očakávania hosťujúci Trenčín, no prvé strelecké zakončenie prišlo z našej strany. V 8. minúte si Kolesár naviedol loptu na os ihriska a spoza šestnástky vypálil nad Kukučkovu bránu. Prvoligista bol počas celého úvodného dejstva extrémne silný na lopte a vďaka tomu lietal do našej šestnástky jeden center za druhým. Vážnejšiu prácu však gólman Dlubáč nemal. Naši hrozili najmä po brejkových situáciach, v 29. minúte bol na jej konci Danko, jeho ľavačka nám však vytúžený gól nepriniesla. V 38. minúte sa črtala ďalšia zaujímavá gólová príležitosť, keď Rokyta našiel v pokutovom území Bajtoša, toho však výborne zblokoval Pires. Ten istý hráč sa vzápätí pripomenul aj na opačnej strane, keď na dvakrát prekonal brankára Dlubáča a poslal Trenčín do vedenia – 0:1.

Na začiatku druhého polčasu sa do sľubného hlavičkového zakončenia dostal Ikugar, hlavný rozhodca však odpískal útočný faul. Trenčania boli blízko k druhému presnému zásahu v 63. minúte, Ibrahim však zblízka neprekonal nášho brankára. Po 70 minútach hry Danko využil zaváhanie Piresa, našiel Ikugara, ktorý však bol tiesnený a vybojoval iba rohový kop. AS udrelo po druhýkrát v 83. minúte, keď Kozlovského center z ľavej strany našiel v šestnástke striedajúceho Emeku, a ten aj s prispením ľavej žrde prekonal Dlubáča – 0:2. Vzápätí sme mali na dosah kontaktný gól, v našej najväčšej gólovej šanci zápasu, po výbornej práci od Begalu zahodil Sanusi nemožné. Záver duelu sme nezvládli, keďže Emeka v priebehu 6 minút zaknihoval hetrik a konečný rezultát bol pomerne krutý – 0:4. Trenčania však ukázali svoju kvalitu a zaslúžene postúpili do ďalšieho kola.

Slavoj Trebišov – AS Trenčín 0:4 (0:1)

Góly: 41. Pires, 83., 86., 89. Emeka

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – M. Kolesár (64. Jenat), Špak, Matta, Rokyta, Begala, Zsemlye, Bajtoš (84. Mokoš), Danko (72. Novák), Ikugar, P. Kolesár (72. Sanusi)

Zostava AS Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Stojsavljevič, Kozlovský – Bainovič (72. Gajdoš), Lavrinčík, Ibrahim (84. Ďuriška) – Kmeť (84. Demitra), Letenay (60. Emeka), Soares (60. Witan)

Po vypadnutí zo Slovnaft Cupu sa tak už naplno sústredíme na ligu a pred nami je najbližší súper v podobe rezervy MŠK Žilina. Zápas sa odohrá na našom domácom štadióne v nedeľu 23. októbra o 14:30.