Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Peter Rokyta: „Všetci v kabíne sa už na tento zápas veľmi tešíme.”

Naše A-mužstvo čaká vo 4. kole Slovnaft Cupu atraktívny súper v podobe AS Trenčín. 

Na trebišovskom štadióne sa po troch rokoch opäť predstaví mužstvo z našej najvyššej futbalovej súťaže. Vtedy sme Zlatým Moravciam statočne vzdorovali a víťazný gól strelili hostia až v 86. minúte zápasu. Tentoraz nás určite nečaká o nič jednoduchšie, veď AS Trenčín je dvojnásobný majster Slovenska a taktiež dvojnásobný víťaz Slovenského pohára. Zaujímavosťou je, že Trenčanom sa podarilo zaknihovať až dvojité double, a to v sezónach 2014/15 a 2015/16. „Som veľmi rád, že nám žreb prisúdil práve Trenčín. Dostať akéhokoľvek fortunaligistu je super a prestíž nie len pre nás, ale aj pre fanúšikov. Všetci v kabíne sa už na tento zápas veľmi tešíme”, povedal pred zajtrajším duelom náš obranca Peter Rokyta.

Trenčania sa môžu oprieť aj o mladé talenty z vlastnej akadémie. V minulej sezóne sa im podaril husársky kúsok, keďže kategórie U19, U17 a U16 sa stali majstrami Slovenska. Aktuálne nás AS reprezentuje aj v mládežníckej Lige Majstrov, kde sa im už podarilo prejsť cez prvú prekážku. Je vysoko pravdepodobné, že aj hráčov z tohto mužstva uvidíme v Trebišove. „V Trenčíne som počas mládežníckeho veku hrával takmer dve sezóny. Určite môžem povedať, že mládež tam funguje na vysokej úrovni. Hovoria o tom aj výsledky z minulých rokov. Na svoje pôsobenie v akadémii spomínam len v tom najlepšom.”

Červenobieli sa do 4. kola tohtoročnej edície Slovnaft Cupu prebojovali po dvoch jednoznačných víťazstvách. Najprv zvíťazili na ihrisku Hlohovca vysoko 14:0 a v ďalšom kole si poradili aj s Belušou po výsledku 4:0. Naši futbalisti sa v úvodných zápasoch Slovenského pohára predstavili na pôde Borova, kde sme vyhrali 8:0 a následne sme zdolali Jasenov v pomere 3:1. Trenčínu príliš nevyšiel úvod Fortuna ligy, no postupne sa šplhajú smerom nahor a aktuálne okupujú 8. miesto prvoligovej tabuľky so ziskom 18 bodov pri skóre 15:18. Zdá sa, že AS sa nachádza v celkom solídnej forme, keďže v ostatných dvoch ligových dueloch zaknihoval 6 bodov za domáce víťazstvá nad Slovanom Bratislava (4:0) a Skalicou (3:1).

Pohárové zápasy však dokážu byť často nevyspytateľné a prinášajú aj prekvapenia. Aj keď favoritom stretnutia je bezpochyby Trenčín, zbrane rozhodne neskladáme. „Od zápasu očakávam, že bude veľmi náročný po fyzickej stránke, nakoľko Trenčín je mladé, behavé mužstvo. Prezentujú sa rýchlou a kombinačnou hrou. Určite si však zápas chceme užiť a nepôsobiť odovzdane. Necháme na ihrisku všetko. Verím, že nás poženú aj naši fanúšikovia a my sa im za to budeme snažiť odvďačiť”, dodal na záver náš 20-ročný bek.

Duel 4. kola Slovnaft Cupu je na programe v stredu 19. októbra od 14:30. Z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Marián Ruc, asistovať mu bude Ján Pozor a Miloš Lalo. Vstupenky na zápas v cene 5€ si môžete zakúpiť v pokladniach na štadióne, ktoré sa otvárajú hodinu pred úvodným výkopom. Permanentkári a deti do 12 rokov majú vstup voľný.

Príďte si spoločne s nami vychutnať tento futbalový sviatok!

Pridať komentár