Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Petržalke sme podľahli rozdielom triedy

V 13. kole druhej futbalovej ligy sme sa v nedeľu dopoludnia predstavili na ihrisku Petržalky.

Už od úvodných minút bolo vidieť, že Petržalčania nepatria na dno druholigovej tabuľky. Všetko to vyústilo do veľmi rýchleho otváracieho gólu, keď sme neuspeli vo viacerých osobných súbojoch. V 4. minúte Brigant naservíroval loptu Pittnerovi, a ten už nemal problém dopraviť loptu do poloprázdnej brány – 1:0. Prvých 15 minút duelu patrilo domácim, strelecky aktívny bol najmä Piroska s Brigantom. Postupne sme však prebrali opraty zápasu do vlastných rúk a boli sme aj nebezpeční. Po úniku Sanusiho zastavoval loptu na bránkovej čiare domáci gólman Shevchuk. V závere polčasu spálil tutovku Ikugar a po zmene strán nedokázali zo sľubných šancí skórovať ani Bajtoš s Jenatom. V 55. minúte tak prišiel trest v podobe druhého inkasovaného gólu. Z priameho kopu to takmer dokonale trafil Piroska, čím nedal šancu Dlubáčovi – 2:0. Petržalčania udreli aj po tretíkrát, v 71. minúte sa prízemnou strelou k ľavej tyčke presadil Riznić – 3:0. Za tohto stavu si na výborne chytajúcom Shevchukovi znova vylámali zuby Bajtoš a Ikugar. Na opačnej strane mohol pridať štvrtý gól Lásik, proti však bola konštrukcia brány. Skóre zápasu sa už do konca riadneho hracieho času nezmenilo. Domáci futbalisti si vďaka vyššej efektivite pripísali do tabuľky 3 body.

FC Petržalka – Slavoj Trebišov 3:0 (1:0)

Góly: 4. Pittner, 55. Piroska, 71. Riznić

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Ilinjo, Jenat, Špak, Rokyta, Zsemlye (74. Novák), Begala, Danko (85. Kovalčin), Sanusi (60. Kolesár P.), Bajtoš, Ikugar

Všetkých priaznivcov futbalu srdečne pozývame na zápas 4. kola Slovnaft Cupu, v ktorom už túto stredu 19. októbra o 14:30 vyzveme prvoligový AS Trenčín.