Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V zemplínskom derby sme uspeli

Dvakrát odložené stretnutie 11. kola druhej futbalovej ligy medzi Humenným a Trebišovom sa napokon v stredu popoludní podarilo odohrať a navyše sme z neho brali všetky 3 body.

Derby o Zemplín sa od samotného úvodu nieslo v bojovnom duchu, no vzhľadom na náročný terén sa to aj očakávalo. Vstup do zápasu patril domácemu Humennému, ktoré pohrozilo po štandardných situáciach. Streleckým pokusom Dzuríka a Vasiľa sme našťastie odolali. Po vyše polhodine hry mal úvodný gól na kopačke Diamé, z 10 metrov však trestuhodne netrafil bránu. Naši sa osmelili až v závere polčasu. Hlavička Ikugara ani strela spoza šestnástky od Nováka medzi troma žrďami neskončili. Prvý polčas sa tak skončil nerozhodným výsledkom 0:0.

Aj druhý polčas odštartovali lepšie Humenčania, ku otváraciemu zásahu mal blízko Jančo. Na opačnej strane strieľal Bajtoš, ani tentokrát sme však priestor brány netrafili. Treba povedať, že o niečo viac z hry mali domáci, naši futbalisti sa však zamerali na poctivú defenzívu. Vďaka nej sa nám v 74. minúte podarilo uniknúť do protiútoku, kde Sanusi vysunul Danka a ten zoči-voči Slávikovi nezaváhal – 0:1. Červeno-čierni však neskladali zbrane, pri streleckom zakončení Sedláčka im chýbal aj kúsok šťastia. Lopta skončila iba na pravej žrdi Dlubáčovej brány. Stav stretnutia sa však už nezmenil a z humenskej pôdy sme si odniesli veľmi cenné 3 body. Druhé víťazstvo v rade sa premietlo aj do vyrovnanej druholigovej tabuľky, po 11 kolách nám patrí výborné 6. miesto.

FK Humenné – Slavoj Trebišov 0:1 (0:0)

Gól: 74. Danko

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Rokyta, Matta, Špak, Ilinjo, Begala, Novák (56. Zsemlye), Danko, Sanusi (90. Kolesár M.), Bajtoš (80. Mokoš), Ikugar

Najbližší zápas odohráme až 16. októbra o 10:30 v Petržalke, nakoľko domáci duel so Šamorínom bol odložený pre chorobu v tíme hostí.