Tri body ostali doma!

V 10. kole druhej futbalovej ligy sme boli svedkami východniarskeho derby, ktoré sme po výbornom kolektívnom výkone nakoniec doviedli do víťazného konca a Košice sme zdolali v pomere 3:1.

Zápas mal hneď od úvodných minút svoj náboj, o výbornú atmosféru sa starali fanúšikovia oboch mužstiev. Favorit duelu začal o niečo aktívnejšie, no postupom času sme sa mu čoraz viac vyrovnávali. V 11. minúte sme sa pripomenuli po prvýkrát, krížnu strelu Kolesára zblokovali Košičania na roh. Bojovalo sa o každý centimeter ihriska a práve v tejto činnosti sme hostí predčili. Tí sa však aj napriek tomu ujali vedenia, keď Majdan v 35. minúte poslal center do našej šestnástky, lopta sa odrazila ku osamotenému Jakúbkovi a ten pohodlne skóroval do poloprázdnej brány – 0:1. Na inkasovaný gól sme však dokázali rýchlo zareagovať a ešte do polčasu bolo vyrovnané. Po rohovom kope Kolesára sa hlavou presadil Dávid Špak – 1:1. To však pred polčasovou prestávkou ešte nebolo všetko, keďže v 44. minúte videl druhú žltú kartu Jenat a od tohto momentu sme zápas dohrávali v desiatich.

Dá sa povedať, že táto okolnosť nás ešte viac zomkla a obetavosť nás zdobila počas celého druhého polčasu. Navyše v situáciách, keď sa nám podarilo získať loptu, sme predviedli aj hernú kvalitu, a to nás držalo v hre o priaznivý výsledok. Možnože ešte priaznivejší, aký by sme za daných okolností brali. V 72. minúte sa pred brankára Kiru preštrikoval aktívny Sanusi a z uhla dokázal aj zakončiť. Veľké veci sa diali po následnom rohovom kope, keď svoju šikovnosť predviedol striedajúci Zsemlye a po trme – vrme v hosťujúcej šestnástke sme loptu napokon dostali až za bránkovú čiaru. Aj druhý gól v zápase sme zaznamenali hlavou, tentoraz bol úspešným strelcom Vladimír Bajtoš – 2:1. Košičania boli značne otrasení, po vyrovnaní siahali márne. Všetky snahy sme zastavovali ešte pred pokutovým územím. Čerešnička na torte prišla v 90. minúte zápasu, keď sa Zsemlye presadil po ľavej strane, namieril si to až do šestnástky, kde bol nedovolene zastavený a hlavný arbiter Očenáš odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Ikugar a svojím štvrtým gólom v sezóne rozjasal trebišovské publikum – 3:1. V tej chvíli už bolo jasné, že všetky 3 body ostanú na Zemplíne. Pred návštevou kola sme tak po góloch Špaka, Bajtoša a Ikugara zdolali favorizované Košice 3:1.

Gergely Geri, hlavný tréner Slavoja: „Víťazstvo sa nerodilo ľahko, do zápasu sme vstúpili až s príliš veľkým rešpektom. To vylúčenie nás však ešte viac zomklo a za prístup dávam chlapcom absolutórium. Takto by to malo vyzerať, nechať na ihrisku všetko a ísť dole s kŕčami. Práve toto buduje charakter mužstva. Koniec koncov to dnes ocenili aj diváci a takto by sme sa chceli prezentovať v každom zápase. Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo, Košice majú veľmi dobré mužstvo a vážime si ich kvalitu. Čo však bude dôležité, je, aby sme takéto výkony vedeli zopakovať.”

Dávid Špak, strelec vyrovnávajúceho gólu: „Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas, no všetci sme sa naň tešili. Bolo to derby, Košice boli v tabuľke prvé, takže o motiváciu sme mali postarané. V kabíne sme si cez polčas povedali, že dá sa hrať aj o jedného menej, a to sa nakoniec aj potvrdilo. Bojovali sme jeden za druhého a čakali na svoje príležitosti. Víťazstvo chutí výborne a tieto 3 body sa nám určite zídu. V neposlednom rade sa chcem poďakovať fanúšikom, ktorí prišli na štadión a podporovali nás.”

Slavoj Trebišov – FC Košice 3:1 (1:1)

Góly: 41. Špak, 73. Bajtoš, 90. Ikugar – 35. Jakúbek

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Matta , Jenat, Špak, Ilinjo, Novák (90. Starčík), Kolesár (70. Bajtoš), Rokyta, Sanusi (83. Mokoš), Ikugar, Danko (46. Zsemlye)

Zostava FC Košice: Kira – Mizerák, Magda, Jonec, Majdan (82. Gladiš) – Gallovič, Jakúbek, Liener (64. Voleský), Turčák (64. Gáll) – Pačinda (C), Sagna

Druhú ligu čaká reprezentačná pauza a najbližší zápas tak odohráme až o dva týždne. Bude to ďalšie derby, tentoraz zemplínske, keď v sobotu 1. októbra nastúpime na pôde Humenného.