Po troch rokoch si opäť zahráme vo 4. kole Slovnaft Cupu

Naše A – mužstvo potvrdilo v 3. kole Slovenského pohára rolu favorita zápasu a na ihrisku šiestoligového Jasenova zvíťazilo výsledkom 3:1.

Za vytrvalého dažďa, avšak na veľmi dobre pripravenej hracej ploche si obe mužstvá už od začiatku nič nedarovali. Podobne ako v predošlom pohárovom stretnutí, aj tentoraz sa nám podarilo streliť rýchly gól. V 10. minúte sa pre nášho kapitána otvoril priestor na pravej strane, ktorý dokázal dokonale využiť a povedľa brankára Behuna poslal loptu do siete, Begala – 0:1. O 10 minút neskôr sme zahrávali priamy kop z výhodnej pozície, avšak Kolesár mieril iba nad bránu. Aj napriek tomu, že sme mali viac z hry, domáci futbalisti podali najmä v prvom polčase veľmi sympatický výkon. Boli nebezpeční aj smerom dopredu, v 22. minúte strela Mišľana skončila tesne vedľa ľavej žrde. Rýchlu priamočiaru akciu predviedli Jasenovčania hneď vzápätí, na jej konci bol zakončujúci Salanci. Na opačnej strane mohol skóre zápasu navýšiť Bajtoš, zoči-voči domácemu gólmanovi však neuspel. Do kabín sme tak smerovali s najtesnejším jednogólovým vedením.

Druhý polčas sa pre nás nezačal najlepšie, keďže hneď po zmene strán sme čelili veľkej šanci Jasenova. V poslednej chvíli strelu domáceho útočníka zblokoval striedajúci Jenat. Búrlivé jasenovské publikum sa však predsa len dočkalo presného zásahu svojho mužstva. V 56. minúte si odrazenú loptu v šestnástke našiel Mihalčin a prízemnou strelou vyrovnal na 1:1. Vedenie sme si mohli takmer okamžite prinavrátiť, Kovalčinovi chýbali ku gólu iba centimetre. Druhý gól sme však pridali už v 62. minúte, keď center z pravej strany našiel hlavu Rusnáka – 1:2. Naša aktivita pokračovala a odmenou nám bol získaný pokutový kop po faule na Bajtoša. K jeho zahrávaniu sa postavil Begala a svojím štvrtým gólom v sezóne pohodlne skóroval – 1:3. Aj keď domácim pomaly ubúdali sily, nebezpečný bol aj v záverečnej polhodine útočník Matta. Toho najprv po výbornej strele spoza šestnástky vychytal Ezekiel a na kontaktný gól nedokázal premeniť ani samostatný únik z 80. minúty. Skóre zápasu sa tak už nemenilo a po dvoch góloch Begalu a premiérovom zásahu Rusnáka sme postúpili do 4. kola Slovnaft Cupu. To je na programe v stredu 19. októbra, meno nášho najbližšieho súpera určí žreb.

Gergely Geri, hlavný tréner Slavoja Trebišov: „V tomto pohárovom zápase dostali priestor mladí chalani, ktorým chýbala väčšia zápasová prax a práve takéto bojovné stretnutia s množstvom osobných súbojov potrebujú hrávať a zvládať. Zároveň sme potrebovali rozložiť záťaž na viacerých hráčov, keďže už v sobotu nás čaká ťažký zápas s Košicami. Účel to splnilo, v akcii sme videli takmer všetkých hráčov, ktorých sme mali k dispozícii. Zápasy so súpermi z nižších súťaží sú špecifické, súper dlho cítil šancu a som preto rád, že sme to výsledkovo zvládli a postúpili ďalej. V ďalšom kole by som si želal ligového súpera, každopádne uvidíme ako dopadne žreb.”

TJ Jasenov – Slavoj Trebišov 1:3 (0:1)

Góly: 56. Mihalčin – 10. a 65. Begala (druhý z 11m), 62. Rusnák

Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel – Rusnák, Zsemlye, Matta (46. Jenat), Rokyta (46. Ilinjo), Begala, Sitarčík (46. Novák), Bajtoš, Mokoš, Kolesár P. (46. Sanusi), Kovalčin

Všetkých fanúšikov srdečne pozývame na sobotňajšie východniarske derby, keď od 15:30 hostíme na domácom štadióne FC Košice.