Prehra v Komárne

Naše A-mužstvo sa v 9. kole druhej futbalovej ligy predstavilo na pôde tabuľkového suseda z Komárna.

Súboj dvoch najlepšie brániacich celkov sa od začiatku vyvíjal podľa predpokladov. Defenzívy vyčnievali nad ofenzívami a gólové šance sa objavovali iba ojedinele. Po 17 minútach hry sa domáci presadili po našej ľavej strane a Bayemi zakončoval v páde tesne vedľa brány. Komárňania neskórovali a boli sme to práve my, ktorí sa ako prví gólovo presadili. V 27. minúte poslal Rokyta presný center do šestnástky, ktorý našiel hlavu Ikugara a ten aj s prispením konštrukcie brány prekonal Brédu – 0:1. KFC sa snažilo o vyrovnanie, po vyše polhodine hry mieril Štepanovský mimo troch žrdí. Po prvom polčase sme tak na ihrisku favorizovaného Komárna držali výborný výsledok.

Ten však zmarila nevydarená trojminútovka v druhom dejstve. V 57. minúte sa znenazdajky ocitol za našou obranou aktívny Bayemi, ktorého poslal k zemi Matta a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod položil Štepanovský a nezaváhal – 1:1. Domáci futbalisti predviedli dokonalý obrat v 60. minúte, keď sa hlavou presadil striedajúci Ganbold a zvýšil na 2:1. Na tento gólový moment sme len márne hľadali odpoveď, smerom dopredu sme neboli takmer vôbec nebezpeční. V závere mohol ešte výsledok zveľadiť Meszároš, proti bol však brankár Dlubáč. Nič to však nezmenilo na tom, že aj v piatom zápase za sebou sme z Komárna odišli naprázdno.

KFC Komárno – Slavoj Trebišov 2:1 (0:1)

Góly: 57. Štepanovský (11m), 60. Ganbold – 27. Ikugar

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Ilinjo, Špak, Matta, Jenat, Rokyta, Novák (66. Zsemlye), Begala, Kolesár P. (88. Kovalčin), Sanusi (66. Bajtoš), Ikugar

Už túto stredu 14. septembra o 16:00 nás čaká 3. kolo Slovnaft Cupu, ktoré odohráme v Jasenove.