S Pohroním sme iba remizovali

V 8. kole druhej futbalovej ligy sme na domácom štadióne hostili minuloročného fortunaligistu z Pohronia, ktorý sa však v tejto sezóne zatiaľ výsledkovo trápi.

Vstup do zápasu patril našim futbalistom, ktorí boli už od úvodných minút aktívnejší a postupne sme si začali vytvárať aj gólové príležitosti. V 16. minúte sme loptu dostali do hosťujúcej brány, gól však neplatil pre faul na brankára Slančíka. Sporný moment priniesla 22. minúta duelu, kedy Begala odviedol dobrú robotu na ľavej strane ihriska a v pokutovom území hľadal Ikugara. Toho poslal k zemi Žiarčan Klabník, pokutový kop sa však nepískal. V aktivite sme však nepoľavovali, práve naopak. V 26. minúte nebol ďaleko od gólu Matta, o niekoľko sekúnd na to zakončoval strelou spoza šestnástky Danko. Skóre zápasu mohol otvoriť v 36. minúte Begala, jeho presne mierenú strelu z diaľky vytlačil Slančík na roh. Najväčšiu šancu prvého polčasu však tesne pred jeho koncom zahodil Kolesár, ktorý zoči – voči Slančíkovi mieril iba do hosťujúceho brankára. Do kabíny sme však predsa len išli s vedením, keď Marcel Novák bol v správnom čase na správnom mieste a zblízka nezaváhal – 1:0. Šancí bolo dostatok, naša slabá efektivita však držala súpera v zápase.

Pohronie nastúpilo do druhého polčasu s dvoma zmenami v základnej zostave, čo prinieslo do ich hry oživenie. V 53. minúte mal vyrovnanie na hlave Berisha, Dlubáč však vytiahol výborný zákrok a loptu vytesnil na roh. Ten bol takisto nebezpečný, našťastie sme však odolali. Keď bol v 55. minúte vylúčený hosťujúci Silva, nič nenasvedčovalo tomu, že Žiarčania na Zemplíne zabodujú. Opak bol však pravdou. V prevahe o jedného hráča sme boli častokrát zbrklí a nepresní. Pohronie pohrozilo už v 58. minúte po krížnej strele Blahúta a nakoniec sa aj dočkalo vyrovnania o 8 minút neskôr. Po chybnom pridelení outového vhadzovania poslal Štrba dlhú loptu do šestnástky, kde sa k zemi porúčal striedajúci Steinhübel a hlavný rozhodca Valent fúkol do píšťalky. Sám faulovaný bezpečne premenil pokutový kop a vyrovnal na 1:1. V zvyšnej časti zápasu sme držali loptu častejšie na kopačkách, avšak zlyhávali sme vo finálnej fáze. Aj napriek presilovke sme si nič vážnejšie nedokázali vypracovať. V úplnom závere zaujal už len údaj o nadstavenom čase, ktorý bol napriek viacerým prerušeniam a ošetrovaniam iba dvojminútový. Ani vo štvrtom domácom zápase sezóny sme neprehrali, no z tohto duelu sme mali vyťažiť rozhodne viac.

Slavoj Trebišov – FK Pohronie 1:1 (1:0)

Góly: 45. Novák – 66. Steinhübel

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Ilinjo, Matta, Jenat, Rokyta, Begala, Novák (70. Zsemlye) , Danko (82. Kovalčin), Kolesár P. (62. Bajtoš), Ridwan, Ikugar

Zostava FK Pohronie: Slančík – Krén (87. Cíferský), Klabník, Holub, Štrba, Čunta (65. Laktionov), Silva, Urgela, Tatar (46. Berisha), Blahút, Abrahám (46. Steinhübel)

Najbližší zápas odohráme v sobotu 10. septembra o 16:00 na pôde KFC Komárno.