V derby úspešnejší Prešov

Siedme kolo druhej futbalovej ligy so sebou prinieslo aj východniarske derby medzi Tatranom Prešov a Slavojom Trebišov. Po záverečnom hvizde boli spokojnejší domáci, ktorí vyhrali najtesnejšie 1:0.

Slušne zaplnené tribúny na štadióne v Ličartovciach boli svedkami zaujímavého duelu, ktorý napokon rozhodol iba jediný gól. V prvom polčase boli o niečo aktívnejší naši futbalisti. Po 12 minútach hry Kolesár vyslal na Kuchynskeho nebezpečnú krížnu strelu, s ktorou domáci brankár mal čo robiť. V 37. minúte sa o otvorenie skóre snažil Begala, ktorý však zakončením z uhla neskóroval. Na opačnej strane to skúšal Keresteš a Ezekiel sa musel mať na pozore. Boj o každý centimeter ihriska však v prvom polčase nepriniesol žiaden presný zásah. Do druhého dejstva vstúpil oveľa lepšie Tatran a našou prílišnou pasivitou sme si koledovali o inkasovaný gól. Ten ešte neprišiel v 51. minúte po voleji od jedného z domácich futbalistov, avšak v 64. minúte sa už Prešovčania radovali. Zakončenie Jendreka vyrazil Ayo iba pred seba a po dorážke Nemtinova sa Tatran ujal vedenia – 1:0. Naši sa snažili o vyrovnanie, blízko mal k nemu Kolesár v 74. minúte. V závere zápasu sme sa nepresadili ani po viacerých štandardkách a Prešovu sme tak podľahli najtesnejším možným rozdielom.

1.FC Tatran Prešov – Slavoj Trebišov 1:0 (0:0)

Gól: 64. Nemtinov

Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel – Matta, Špak, Jenat, Rokyta, Begala, Zsemlye, Danko (73. Bajtoš), Novák (73. Ilinjo), Kolesár P. (88. Kovalčin), Ikugar

V najbližšom kole si zmeriame sily s minuloročným fortunaligistom z Pohronia. Zápas je na programe v sobotu 3. septembra o 16:00 na štadióne v Trebišove.