V pohári ideme ďalej

Naše A-mužstvo potvrdilo v 2. kole Slovnaft Cupu rolu veľkého favorita a na pôde šiestoligového Borova zvíťazilo presvedčivo 8:0.

Už od samotného úvodu sa hralo iba na jednej polovici ihriska, no spočiatku dobre organizovaného súpera sa nám podarilo zlomiť až v 23. minúte. Rýchlu akciu potiahol Sitarčík, ktorý vysunul Sanusiho a ten spätnou prihrávkou našiel pred opustenou bránou Bajtoša, ktorý už nemal problém skórovať – 0:1. Domáci futbalisti čakali na svoju prvú príležitosť do 28. minúty, Harvilkov priamy kop sa však medzi tri žrde Dlubáčovej brány nezmestil. Hneď vzápätí padol na opačnej strane druhý gól zápasu, o ktorý sa postaral strelou z bezprostrednej blízkosti Rokyta – 0:2. Dvierka v borovskej bráne sa čoraz viac otvárali, a to v 36. minúte využil náš nigérijský legionár Sanusi. Presnou strelou spoza pokutového územia zvyšoval už na 3:0. Pred polčasovým hvizdom sa stihol ešte presadiť aj jeho krajan Ikugar a po úvodnom dejstve sme tak viedli pohodlne 4:0.

Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. O najkrajší gólový moment zápasu sa postaral v 53. minúte Ikugar, ktorý halfvolejom z 20 metrov nedal šancu domácemu brankárovi – 0:5. Po hodine hry sa zoči-voči Nazadovi ocitol striedajúci Kovalčin a nekompromisne zvýšil už na 6:0. V 63. minúte sa osmelili aj domáci, ktorí vyrazili dopredu a Jaselský zakončoval tesne vedľa ľavej tyčky. V záverečnej fáze duelu sa nám podarilo pridať ešte dva presné zásahy. Najprv si loptu do vlastnej siete zrazil Opuda a v 87. minúte strelil svoj druhý gól Kovalčin – 0:8. Na ihrisku Borova sme teda zvíťazili hladko 8:0 a suverénne sme tak postúpili do 3. kola, v ktorom narazíme na víťaza zápasu Jasenov – Giraltovce. Domácemu klubu a fanúšikom ďakujeme za priateľské futbalové prostredie a želáme veľa športového zdaru do ďalšieho obdobia.

TJ Družstevník Borov – Slavoj Trebišov 0:8 (0:4)

Góly: 2x Ikugar, 2x Kovalčin, Bajtoš, Rokyta, Sanusi, vlastný

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Ilinjo (46. Špak), Zsemlye, Jenat, Rokyta, Begala (46. Matta), Rusnák, Sitarčík (61. Girman), Bajtoš, Sanusi (58. Novák), Ikugar (54. Kovalčin)