Druhopolčasový obrat nám priniesol prvé domáce víťazstvo

V 6. kole druhej futbalovej ligy sme na domácom štadióne hostili nováčika súťaže z Považskej Bystrice, ktorej dres oblieka aj odchovanec Slavoja Róbert Demjan.

Vstup do zápasu patril hosťujúcim futbalistom, ktorí boli aktívnejší a zároveň aj nebezpečnejší. Krušné chvíle sme však prečkali a postupne sme sa čoraz viac osmeľovali. Po góle volala najmä situácia z 24. minúty, keď Hodál vyrazil strelu Kolesára iba pred seba a Ikugar z dorážky nenamieril presne. Ešte väčšej gólovej príležitosti sme boli svedkami o 3 minúty neskôr, keď sa náš nigérijský útočník rútil sám na hosťujúceho brankára, ktorého však ani tentoraz neprekonal. A tak prišiel trest v podobe inkasovaného gólu, ktorý bol však veľmi smolný. Nakopnutá lopta dopadla na chrbát Špaka a ten ju nešťastne poslal až za bránkovú čiaru – 0:1. Po úvodnej 45-minútovke sme tak ako aj v predošlom domácom zápase prehrávali najtesnejším možným rozdielom.

Do druhého dejstva sme však vkročili oveľa lepšie ako do toho prvého a hneď v 48. minúte mohlo byť vyrovnané. Do úniku sa dostal Peter Kolesár, ktorý sa však v poslednom okamihu pošmykol na lopte a z našej nádejnej akcie nakoniec nič nevzišlo. Mrzieť nás to však nemuselo, keďže v 53. minúte sme už strelili vyrovnávajúci gól. Po prihrávke od Begalu a za pomoci hosťujúceho Zuziaka sa lopta dostala až ku Ikugarovi, ktorý ju zblízka poslal za chrbát Hodála – 1:1. Táto situácia strhla aj domáce publikum, ktoré v 57. minúte vyprevadilo potleskom bývalého hráča Slavoja Róberta Demjana. Víťazný gól mal na kopačke aktívny Sanusi, ktorý však orazítkoval iba pravú žrď považskobystrickej brány. Rozhodujúci moment prišiel v 79. minúte, keď hlavný rozhodca odpískal po faule na Špaka pokutový kop. Loptu si na biely bod položil tradičný exekútor Danko a poľahky nás poslal do vedenia – 2:1. Keď sme ustáli aj nebezpečný pokus Slávika z  84. minúty, po záverečnom hvizde sme sa mohli radovať z prvého domáceho víťazstva v sezóne.

Slavoj Trebišov – MŠK Považská Bystrica 2:1 (0:1)

Góly: 53. Ikugar, 79. Danko – 37. Špak (vl.)

Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel – Ilinjo, Matta, Špak,  Rokyta (46. Zsemlye), Begala, Kolesár (90. Rusnák), Novák, Sanusi (86. Bajtoš), Danko (89. Sitarčík), Ikugar.

Už tento utorok 23. augusta o 17:00 nás čaká 2. kolo Slovnaft Cupu na pôde Borova a následne v sobotu 27. augusta sa predstavíme v Ličartovciach vo východniarskom derby s Tatranom Prešov.