Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Z Rače s troma bodmi

Naše A-mužstvo uspelo v 5. kole druhej futbalovej ligy na ihrisku Rače, keď sme po góle nigérijského útočníka Ikugara zvíťazili 1:0.

Do prvého streleckého zakončenia sa v 4. minúte dostal Kolesár, jeho pokus smerujúci na domácu bránu odvrátil Kňažek na roh. Následne vyše 500 divákov dlho čakalo na ďalší väčší vzruch, o niečo aktívnejší však boli naši futbalisti. V 43. minúte sa vo svojej druhej gólovej šanci ocitol Kolesár, ktorého však z bezprostrednej blízkosti vychytal brankár Riška. V nadstavenom čase prvého polčasu ešte prišiel jeden dlhý pas za obranu hľadajúci Begalu, ktorému k zakončeniu nechýbalo veľa. Úvodné dejstvo napokon presný zásah neprinieslo.

Aj na začiatku druhého polčasu sme boli nebezpečnejším mužstvom. Po necelej hodine hry Begala vysunul Ikugara do samostatného nájazdu, ten však zlyhal a stále tak platil bezgólový stav. Nigérijský útočník svoje zaváhanie napravil v 63. minúte, keď sa po priamom kope Danka presadil hlavou a poslal náš tím do vedenia – 0:1. Rača sa snažila o vyrovnanie, nepríjemnú strelu na nášho brankára vyslal v 78. minúte Kňažek. Azda najväčšiu gólovú príležitosť v zápase si domáci futbalisti vypracovali v 84. minúte, výborne chytajúci Ezekiel však loptu za svoj chrbát nepustil. Aj vďaka jeho tretiemu čistému kontu v sezóne sme si do tabuľky pripísali dôležité 3 body.

FK Rača – Slavoj Trebišov 0:1 (0:0)

Gól: 63. Ikugar

Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel – Matta, Špak, Ilinjo, Jenat, Rokyta, Begala, Kolesár P. (89. Kovalčin), Novák (90. Zsemlye), Danko (89. Sitarčík), Ikugar (80. Bajtoš)

V najbližšom kole sa v sobotu 20. augusta predstavíme doma, keď od 16:30 vyzveme ďalšieho nováčika MŠK Považská Bystrica.