S Myjavou sme iba remizovali

V štvrtom zápase sezóny sme na domácom štadióne hostili súpera z Myjavy, ktorý v doterajšom priebehu súťaže ešte neokúsil trpkosť prehry.

Pred úvodným výkopom si naši dorastenci prevzali trofej za celkové víťazstvo v III. lige z rúk predsedu VsFZ Ing. Richarda Havrillu a taktiež ďakovné listy od primátora mesta Trebišov PhDr. Mareka Čižmára. Vstup do zápasu patril našim futbalistom, ktorí sa v 10. minúte mali ujať vedenia. Rozohrávku hosťujúcich obrancov vystihol Sanusi a rútil sa sám na brankára Koníčka, avšak svoju gólovú príležitosť trestuhodne zahodil. Hostia sa prvýkrát pripomenuli až po polhodine hry a hneď získali výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod položil Pekár, ktorého však vychytal Ezekiel a stále tak platil bezgólový stav. Ten sa však menil v 36. minúte, kedy vybehnutie nášho gólmana práve Pekár potrestal a poslal Myjavu do vedenia – 0:1.

Do druhého polčasu sme vstúpili s jednou zmenou v zostave, Sanusiho vystriedal Bajtoš a do našej hry priniesol výrazné oživenie. Už v 47. minúte sme mali na dosah vyrovnanie, po priamom kope Kolesára a teči Ilinja vytiahol hosťujúci brankár výborný zákrok. O niekoľko minút neskôr po ďalšej štandardnej situácii hlavičkoval Matta tesne vedľa brány. Kopaničiari hrozili v druhom polčase už len z rýchlych brejkov a po jednom z nich mohli odskočiť do dvojgólového vedenia. V 57. minúte Pekár napriahol spoza šestnástky a rozozvučal brvno našej svätyne. To vzápätí zvonilo aj na opačnej strane, gólovo sa však nepresadil ani Ikugar. Presného zásahu sme sa napokon dočkali až v záverečnej desaťminútovke, keď po osi Kolesár – Bajtoš – Begala zakončil nekompromisne ľavačkou posledne menovaný, čo pre náš tím znamenalo aspoň zisk bodu – 1:1.

Gergely Geri, hlavný tréner Slavoja Trebišov: Chalani sa snažili dodržiavať veci, ktoré sme si pred zápasom určili. Boli sme aj aktívni, ale tak ako v predošlom zápase, zlyhávali sme vo finálnej fáze. Za prístup však svoje mužstvo musím pochváliť. Každý sa snažil odviesť maximum, samozrejme v rámci svojich kvalitatívnych limitov. Robíme však všetko pre to, aby sme hráčov posúvali a pevne verím, že keď to takto pôjde ďalej, tak budeme úspešní. Momentálne sa nachádzame vo fáze, kedy veľmi ťažko strieľame góly a neskutočne sa na to nadrieme. Zakončeniu sa na tréningoch venujeme a verím, že aj s vhodným doplnením kádra to prelomíme.

Slavoj Trebišov – Spartak Myjava 1:1 (0:1)

Góly: 81. Begala – 36. Pekár

Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel – Ilinjo, Matta (82. Jenat), Špak, Rokyta, Sitarčík, Begala, Danko, Kolesár P., Sanusi (46. Bajtoš), Ikugar

V najbližšom kole, v nedeľu 14. augusta o 10:30 nastúpime na ihrisku nováčika z Rače.