Prvá prehra v sezóne

V 3. kole druhej futbalovej ligy sme si na bratislavských Pasienkoch zmerali sily s domácou rezervou Slovana Bratislava, ktorá zatiaľ ako jediná nestratila ešte ani bod.

Súboj dvoch nezdolaných tímov odštartovali lepšie belasí. Tí sa v 11. minúte po našom zaváhaní dostali k odrazenej lopte a Božik zvnútra pokutového územia nedal šancu Ezekielovi – 1:0. Jeho nepriestrelnosť sa teda skončila na hodnote 191 minút. Po inkasovanom góle sme však prebrali opraty zápasu do vlastných rúk. Pribúdala šanca za šancou, no zlyhávali sme v zakončení. Postupne sa zo sľubných príležitostí nedokázal presadiť Martin Kolesár, Stanislav Danko ani Peter Kolesár. Po úvodnom dejstve sme tak prehrávali 0:1.

Do druhého polčasu sme vstupovali s cieľom otočiť nepriaznivý stav. Herná prevaha bola opäť na našej strane, no boli to práve domáci, ktorí v 65. minúte po druhýkrát v zápase udreli. Rýchly útok zakončil strelou spoza pokutového územia Schlossár a Slovanisti viedli už 2:0. Naši však zbrane neskladali a v 80. minúte sa nám konečne podarilo presadiť aj gólovo. Center od Rokytu našiel hlavu striedajúceho Kovalčina a ten svojím premiérovým seniorským gólom korigoval na 1:2. V úplnom závere sme siahali po vyrovnaní, šanca Ikugara však zostala nevyužitá a z hlavného mesta sme tak odišli bodovo naprázdno. Po troch odohraných kolách nám so ziskom 4 bodov patrí priebežné 10. miesto.

ŠK Slovan Bratislava B – Slavoj Trebišov 2:1 (1:0)

Góly: 11. Božik, 65. Schlossár – 80. Kovalčin

Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel – Kolesár M., Matta, Špak, Rokyta, Begala, Sitarčík, Sanusi (67. Kovalčin), Kolesár P., Danko, Ikugar

V najbližšom kole nás na domácom trávniku v sobotu 6. augusta o 17:00 preverí Spartak Myjava.