Favorizovaný Poprad sme neprekvapili

V 10.kole našej druhej najvyššej futbalovej súťaže sme prehrali na pôde jedného z ašpirantov na postup 0:2.

Od začiatku zápasu prebrali iniciatívu domáci futbalisti, no dobrou organizáciou hry sme ich nepustili do žiadnej vážnejšej gólovej šance. Mrzieť nás môže prečíslenie 4 proti 3 zo 14.minúty, ktorému chýbalo zakončenie. Domáci sa ku koncu polčasu čoraz viac osmeľovali a hneď niekoľko fantastických zákrokov Gmittera zabránilo gólu v našej sieti. Pod Tatrami tak po prvom polčase bol stav bezgólový. Na začiatku druhého dejstva sa v 49.minúte ocitol v sľubnej šanci Ilinjo, no mieril nad popradskú bránu. Domáci futbalisti udreli po hodine hry, keď hlavička Acostu skončila za chrbtom bezmocného Gmittera – 1:0. Na opačnej strane sa na Maleca rútil Tóth, no nevyrovnal. V 71.minúte sa individuálne presadil Andrič a zvyšil na 2:0. O 3 minúty na to sa po tvrdom zákroku v strede ihriska červenalo. Na pokyn štvrtého rozhodcu zápasu bol vylúčený Dávid Špak. Popradčania si záver stretnutia skúsene postrážili a získali povinné 3 body.

10. Kolo : FK Poprad – Slavoj Trebišov 2:0 (0:0)
Zostava Slavoj Trebišov: Gmitter – Korijkov (C), Kražel, Ilinjo, Matić (89. Harvila), Cicman, Hirjak, Novák (45. Tóth), Mihálik, Špak, Jano (85. Zsigmond).

Najbližší zápas odohráme v stredu 25.septembra o 15:30, keď na domácom štadióne privítame v 4.kole Slovnaft Cupu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble.