Z Giraltoviec s dvoma víťazstvami

Na výborné výsledky z posledných zápasov chceli naši dorastenci nadviazať aj v súbojoch v Giraltovciach.

Nervózny zápas starších dorastencov rozhodol v 90.minúte kapitán Škodi

Po nesmierne cennom víťazstve v Ľuboticiach sme do Giraltoviec cestovali v pozícii favorita. V 9.minúte to z väčšej diaľky vyskúšal Boberský a iba tesne minul domácu bránu. Úvodný gól zápasu nepriniesla ani strela Korbuľáka z 20.minúty, ktorá skončila nad bránou. Azda najväčšiu príležitosť na skórovanie v prvom polčase sme si vypracovali v 25.minúte, keď strelu Rusnáka domáci brankár vyrazil iba pred seba, ale Škodi sa z dorážky nepresadil. Giraltovčania sa prezentovali dobrou defenzívou a po prvom polčase bol tak stav bezgólový.

Do prvej gólovej šance sa Slovan dostal až v 49.minúte, po trme-vrme v našej šestnástke sme našťastie neinkasovali. Na opačnej strane sa štipľavou strelou prezentoval Škodi, no Zajac jeho pokus vyrazil. V 56.minúte sa zoči-voči domácemu gólmanovi ocitol znova Škodi, ale trestuhodne minul bránu. V 65.minúte vzplanuli emócie na ihrisku a po tvrdom zákroku na Čerňáka bol domáci Pipčák vylúčený. V početnej výhode sme Giraltovčanov zatlačili, no skórovať nám nebolo súdené. Až prišla 90.minúta a s ňou aj vykúpenie v podobe kapitána Richarda Škodiho. Jeho strela sa od ľavej žrde na radosť trebišovských fanúšikov odrazila za bránkovú čiaru – 0:1. V nervóznom zápase sme získali dôležité 3 body a aj po 10.kole tak ostávame na čele tabuľky.

Gólová kanonáda v podaní mladších dorastencov

Aj mladším dorastencom sa zatiaľ darí a pred týmto zápasom sa nachádzali na 4.mieste tabuľky. Už v 3.minúte sme išli do vedenia, keď sa z uhla presadil Sebastián Toth – 0:1. V 14.minúte sa po skvelom centri z pravej strany znova presadil Toth – 0:2. Svoj hetrik zavŕšil v 21.minúte, keď sa peknou individuálnou akciou prezentoval Lietavec a Toth z dorážky rozvlnil giraltovskú sieť – 0:3. Domáci boli bezzubí a v 25.minúte opäť úradoval náš najlepší strelec Sebastián Toth. Svojím 11.gólom v sezóne zvyšoval už na 4:0. Po polhodine hry sa mohol presadiť Polák, ale v stopercentnej šanci trafil iba domáceho brankára. Do kabín sme aj napriek tomu išli za pohodlného vedenia 4:0. Obraz hry sa nezmenil ani v 2.polčase. V 45.minúte si s dobrou strelou Popeláša poradil Hlavinka. Krásne sólo Eduarda Lajčiaka zo 47.minúty však už prinieslo 5.gól – 0:5. Zápas sa pomaly začal meniť na exhibíciu našich chlapcov, no domáci to brali športovo. Šiesty gól v sieti Giraltoviec padol v 57.minúte zásluhou Samuela Halkaia – 0:6. V 61.minúte zaskočil domáceho brankára Sebastián Migaľ a na ukazovateli skóre už svietil stav 0:7. V závere zápasu prišli chvíle striedajúceho Pavla Bodnára, ktorý sa v rozpätí 5 minút blysol hetrikom. Jeden gól pridal aj Miloš Miľo a Giraltovce sme tak deklasovali výsledkom 11:0.