Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Futbalisti U13 sa zúčastnili pražského Strahov Cupu

Hráči Slavoja Trebišov U13 sa v dňoch 18. 5. 2018 – 20. 5. 2018 zúčastnili medzinárodného futbalového turnaja Strahov Cup v Prahe.

Na tomto turnaji sa zúčastnilo vyše 90 mužstiev z 13 krajín. Hráči Slavoja Trebišov boli jedinými zástupcami zo Slovenska. Turnaj sa hral na legendárnom štadióne na Strahove, kde boli vytvorené výborné podmienky, čo sa týka pripravenia ihrísk, organizácie a pod. Výborná bola aj atmosféra zápasov, najmä tých, ktoré boli o celkové umiestnenia a medailové pozície.
Naši chlapci navštívili aj ligový zápas SK Slavia Praha – FK Jablonec na krásnom štadióne Eden. Bol to neopakovateľný zážitok, ktorý sa vryje do pamäti všetkých zúčastnených hráčov, trénerov, vedúcich mužstva, rodičov a fanúšikov našich chlapcov, ktorí merali s nami cestu a prišli nás povzbudiť do stovežatej Prahy…
Bývali sme v krásnom komplexe A&O Rhea, ktoré bolo vybavené výborne.

Naše družstvo hralo v kategórii U13 v skupine A, kde si zmeralo sily so súpermi FK Pečky z Česka a Salos Slupsk z Poľska.

Výsledky A skupiny:
U 13 FK Pečky – U 13 Salos Slupsk 0:2
U 13 Slavoj Trebišov – U 13 FK Pečky 6:0 (góly: Hila, Himaľ, Hrabovský, Volesko, Lazar, Urbaniek)
U 13 Salos Slupsk – U 13 Slavoj Trebišov 3:0

Naši chlapci skončili so ziskom 3 bodov a skóre 6:3 na druhom mieste a postúpili do ďalších bojov celkové umiestnenie. V ďalšom zápase si zmerali sily so súperom FV Bad Saulgau U13 z Nemecka, ktorého po nervy drásajúcom penaltovom rozstrele zdolali 3:2. V tomto zápase sa dvakrát presadil Himaľ a rozhodujúcu penaltu premenil Olah.

V poslednom stretnutí o konečné 5. miesto naši chlapci po výbornom výkone a vo vynikajúcom zápase z oboch strán podľahli súperovi z Poľska Jaguaru Gdaňsk U13 tesne 1:2. Gól za Slavoj zaznamenal Urbaniek.

FK Slavoj Trebišov U13 obsadil na tomto turnaji celkové 6. miesto, z celkového počtu 12 družstiev, ktoré štartovali v tejto kategórii.

Mužstvo Slavoja Trebišov reprezentovali títo hráči:
Dávid Porhinčák, Juraj Soták, Peter Andorko, Nikolas Volesko, Tomáš Balog, Miloš Hila, Erik Urbaniek, Alex Himaľ, Patrik Lazár, Jakub Olah, Nikolas Bajus, Samuel Popeľáš, Matúš Iľko, Denis Hrabovský.


Autor: Miroslav Truchan – tréner U13

Pridať komentár