Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V Skalici sme prehrali

V poslednom zápase tejto sezóny si naši futbalisti zmerali sily s MFK Skalica.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Po nie najvydarenejšom domácom stretnutí s Novým Mestom nad Váhom sme sa v piatok 18.mája predstavili na pôde druhého tímu súťaže MFK Skalica. Skalica, ktorá si o pár dní zahrá baráž o postup do Fortuna ligy, bola počas celej sezóny doma stopercentná a zo 14 zápasov získala maximálnych 42 bodov.

Domáci futbalisti nastúpili na zápas v obmenenej zostave, no aj napriek tomu boli od začiatku aktívnejším mužstvom. Ich útočná snaha vyústila aj do úvodného presného zásahu, keď po faule v šestnástke získali Skaličania výhodu pokutového kopu. Ten v 14.minúte sám faulovaný Majtán premenil a poslal svoj tím do vedenia. Po tomto momente sa hra mierne upokojila a naši futbalisti sa márne snažili o vyrovnanie. V závere polčasu to hlavou skúšal Starosta, no mieril nad bránu.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Začiatok druhého polčasu nám nevyšiel podľa predstáv a už v 50.minúte sme inkasovali po druhýkrát, tentokrát zásluhou Ondriša. V 58.minúte mal dobrú príležitosť streliť kontaktný gól Junior, no pri jeho voleji sa vyznamenal domáci gólman. V 66.minúte vyslal ďalšiu strelu do priestoru domácej brány Lukáš Jacko, ale Junas dokázal loptu vytlačiť na rohový kop. V ostatných 20 minútach zápasu sa hralo prevažne medzi oboma šestnástkami a gólových príležitostí bolo pomenej. Skalica nakoniec dokázala vyhrať aj 15.domáci duel a náš Slavoj neuspel v treťom zápase v rade.

Nič to však nemení na tom, že ako nováčik druhej ligy sme splnili hlavný cieľ, ktorým bolo udržanie sa v druhej najvyššej súťaži. Všetkým fanúšikom ďakujeme za podporu počas celej sezóny!


Autor: Jakub Polák

Pridať komentár