Generálka nám nevyšla

V záverečnom prípravnom zápase pred ostrým štartom jarnej časti druhej ligy sme na domácom trávniku neuspeli, keď sme s košickou Sláviou prehrali najtesnejšie 0:1.

Hostia, v zostave aj s dvoma našimi bývalými hráčmi – Korijkovom a Katunským, začali aktívne. Prvý pokus do priestoru brány však v 6. minúte vyslali naši futbalisti. Peter Kolesár však Pangráca výraznejšie neohrozil. Aktivita bola čoraz viac na našej strane, no zlyhávali sme v koncovke, Gáll po štvrťhodine hry rozvlnil iba bočnú sieť. Skóre zápasu mohol v 34. minúte otvoriť hosťujúci Vancák, ktorého priamy kop bravúrne vyrazil Ezekiel. Z následného rohového kopu sme však už predsa len inkasovali, keď sa hlavičkovým zakončením presadil Korijkov – 0:1. Šancu na vyrovnanie sme získali tesne pred koncom prvého polčasu, keď sa po prieniku Gálla pískal pokutový kop. Nevýrazné zakončenie Petra Kolesára zneškodnil košický brankár a do kabín sa teda smerovalo za stavu 0:1.

Najlepšiu pasáž hry sme predviedli na začiatku druhého dejstva, no ani tá nám nepriniesla vytúžený gól, na ktorý čakáme už takmer 400 minút. V 49. minúte sa vo výhodnej streleckej pozícii ocitol Kolesár, no zoči-voči ho opäť vychytal Pangrác. Ešte väčšiu šancu na skórovanie sme si vypracovali o dve minúty neskôr, keď sa Gáll rútil sám na brankára. Následne sa hostia už viac spoliehali na rýchle protiútoky, ktoré boli zároveň nebezpečné. V dvoch tutovkách sa ocitol legionár Sidath, ktorého však fantasticky vygumoval Dlubáč. Ani to nám však nestačilo na dosiahnutie lepšieho výsledku, keďže naša efektivita bola v tomto zápase žalostná. Príprava je za nami a verme, že nám to začne padať už v prvom jarnom kole, v ktorom na domácom štadióne budeme hostiť rezervu bratislavského Slovana.

Slavoj Trebišov – Slávia TU Košice 0:1 (0:1)

Gól: 35. Korijkov

Zostava Slavoj Trebišov:  Ezekiel (46. Dlubáč) – Kolesár M., Jenat, Terezka (60. Rusnák), Sova (80. Sabol), Ilinjo, Danko, Kolesár P. (80. Vaľovčin), Sydorenko, Novák (80. Kaňuch), Gáll (80. Kovalčin)