Na Prešov sme nestačili

V predposlednom zápase zimnej prípravy sme podľahli lídrovi druhej ligy 0:2 po dvoch rýchlych góloch v priebehu troch minút.

Už od úvodných minút zápasu prebrali iniciatívu domáci Prešovčania, ktorí boli aktívnejší i presnejší. Do prvej vážnej gólovej šance sa dostali v 24. minúte, keď zvnútra pokutového územia zakončoval Dolný, jeho pokus však výborne zlikvidoval Dlubáč. Po polhodine hry sa však už najlepší strelec druhej ligy nemýlil a presnou prízemnou strelou k ľavej žrdi prekonal nášho brankára – 1:0. Obdržaný gól s nami zamával a po chybe v defenzíve sme vzápätí inkasovali aj po druhýkrát. Krížnou strelou k vzdialenejšej tyčke sa presadil Karaš – 2:0. Kontaktný gól mal na opačnej strane na dosah Novák, avšak jeho pokus zo sľubnej pozície skončil mimo troch žrdí brány Kuchynskeho. Úvodné dejstvo sa tak skončilo zaslúženým vedením domáceho Tatrana o 2 góly.

Naši futbalisti predviedli najlepšiu pasáž hry na začiatku druhého polčasu. V 48. minúte sa pohotovou a presnou strelou prezentovala naša najnovšia akvizícia, košický útočník Boris Gáll, proti bol však výborne chytajúci domáci brankár. Znížiť skóre sme mohli aj o 4 minúty neskôr po priamom kope Danka, jeho strelecký pokus z hranice šestnástky však opäť zneškodnil Kuchynskyi. V ďalšom priebehu hry sa už nehralo v tak vysokom tempe a Prešovčania skúsene kontrolovali zápas. Početná divácka kulisa na prešovskej umelej tráve sa tak už ďalšieho presného zásahu nedočkala a Prešov teda zvíťazil 2:0.

Branislav Sokoli, hlavný tréner Slavoja Trebišov: „Na tejto úrovni to je o dôraze v šestnástkach a v tomto zápase sme v tom opäť boli slabší. Zatiaľčo, my sme v defenzíve urobili nejaké chyby a dostali z nich góly, súper ich nerobil. Náš pressing po strate lopty ešte stále nie je na takej úrovni, akú by som si predstavoval. Okrem gólovej strely Gálla sme sa do nejakých veľkých šancí nedostali. Navyše robíme nevynútené chyby vzadu, a tie nás pripravujú o lepšie výsledky.”

Tatran Prešov – Slavoj Trebišov 2:0 (2:0)

Góly: 30. Dolný, 32. Karaš

Zostava Slavoj Trebišov: Dlubáč – Kolesár M. (76. Rusnák), Matta, Jenat, Sova, Ilinjo, Danko, Kolesár P., Novák, Suso (46. Mokoš) (69. Sabol), Gáll (76. Kovalčin)

V sobotu 18. februára o 10:30 nás čaká záverečný zápas zimnej prípravy, keď na domácom štadióne budeme hostiť Sláviu TU Košice.