Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Gergely Geri: Verím, že budeme hrať aktívne a prenesieme čo najviac vecí z tréningu do zápasov

Už dnes o 17:00 vybehnú naši futbalisti na úvodný zápas novej druholigovej sezóny, v ktorom nastúpime proti Dubnici nad Váhom. Ešte pred jeho začiatkom sme sa rozprávali s hlavným trénerom A-mužstva Gergelym Gerim.

Uplynulé týždne priniesli v našom tíme pomerne veľa zmien. Okrem tej na poste hlavného trénera, došlo aj k výraznejšej obmene hráčskeho kádra. Času na súhru príliš veľa nebolo, veď letná príprava trvala sotva 5 týždňov. „Bolo to veľmi krátke obdobie na to, aby sme vyformovali mužstvo, resp. zapracovali nových hráčov do tímu. Počas prvých troch týždňov prípravy to bolo najmä o objemových tréningoch. Vystriedalo sa tu kvantum hráčov a snažili sme sa vybrať tých, ktorí vhodne zapadnú do mužstva, samozrejme s ohľadom na podmienky, ktoré je klub schopný ponúknuť. Súťaž sa začína, no je to dlhodobejší proces a určite ešte chvíľu potrvá, kým nájdeme tú pravú tvár, ktorou sa chceme prezentovať”, začal svoje rozprávanie 45-ročný kormidelník.

V príprave sme odohrali 5 zápasov a postupne sme si zmerali sily s Humenným, Košicami, Prešovom, Vranovom a v ostatnom meraní síl nás preverila rezerva Žiliny. Celkovo sme v nich zaznamenali jedno víťazstvo, jednu remízu a tri prehry. „Tak ako som už spomínal, skúšali sme tu veľa hráčov, takže tá záťaž bola rozložená a všetci hráči dostali priestor ukázať sa. Aj s ohľadom na to pre mňa výsledky v príprave neboli až tak podstatné. Každý tréner má svoju predstavu o tom, ako by jeho mužstvo chcelo hrať. V tom poslednom zápase so Žilinou sme už boli viac aktívni aj agresívni.” 

Naše mužstvo opustilo po sezóne až 13 futbalistov, čo logicky znamená, že muselo dôjsť aj k výraznejšiemu doplneniu kádra. Do tímu pribudla dvojica brankárov Ezekiel, Dlubáč, ku ktorým sa pridalo aj 5 hráčov do poľa – Špak, Jenat, Kolesár, Mokoš a Ikugar. Hlavný tréner Slavoja však poznamenal, že káder ešte nie je definitívne uzavretý a je možné, že postupom času doň pribudnú aj ďalšie nové mená. „Vieme, že naše možnosti sú obmedzené, či už hovoríme o finančných zdrojoch alebo aj o menej atraktívnej geografickej polohe. Budeme sa teda snažiť vyťažiť maximum z tých hráčov, ktorých tu momentálne máme. Stále hľadáme vhodné typy na 2-3 posty, ktoré by sme kvalitatívne potrebovali doplniť. Uvidíme, čo prinesú nasledujúce týždne. Káder je tak stále otvorený.” 

Bývalý tréner Nitry či Pohronia očakáva najmä výkonnostný progres od svojho mužstva. „Druhá liga je pre mňa nová, takže očakávania smerujú skôr k vlastnému mužstvu. Verím, že budeme hrať aktívne a prenesieme čo najviac vecí z tréningu do zápasov. Veľkú úlohu môže zohrať aj psychika hráčov, sám som teda zvedavý, ako zareagujeme. Ciele, čo sa týka umiestnenia, by som pre túto chvíľu neriešil, chceme sa hlavne zlepšovať od zápasu k zápasu.”  

Naša ďalšia druholigová púť sa začína, držte nám palce!

Pridať komentár