Výborný vstup do sezóny, z Dubnice berieme všetky body

Naše A-mužstvo zvíťazilo v úvodnom kole novej druholigovej sezóny na ihrisku Dubnice nad Váhom. O jediný a zároveň víťazný gól duelu sa postaral Roman Begala.

Vstup do zápasu nám však absolútne nevyšiel. Bežala ešte iba úvodná minúta stretnutia, keď Mokoš nešťastne zasiahol domáceho Rizieho a Dubnica získala výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod položil Štefánek, ktorý poslal nášho brankára do opačnej strany, no trafil iba do žrde. Kritický moment sme tak ustáli a postupne sme sa dostávali viac do hry. Všetko to vyústilo do otváracieho gólu zápasu. Po akcii z pravej strany našiel Ilinjo v šestnástke Danka, ktorého delovka skončila na brvne. K odrazenej lopte sa však dostal Roman Begala, ktorý napriahol spoza pokutového územia a aj s prispením teču prekonal brankára Vavrúša – 0:1. V úvodnom dejstve bol strelecky aktívny najmä Danko, ktorý však ďalší gól nepridal. Keď sa po rohovom kope z dorážky nepresadil ani Mokoš, prvý polčas sa skončil naším najtesnejším vedením.

Dubničania vybehli do druhej štyridsaťpäťminútovky s cieľom zvrátiť nepriaznivý stav. Začali aktívne. V 49. minúte strieľal Isaac a iba tesne minul pravú tyč Ezekielovej brány. Na opačnej strane mohol hneď vzápätí navýšiť naše vedenie Kolesár, zoči-voči ho však vychytal domáci brankár. Hra sa prelievala zo strany na stranu, Dubničania mali po hodine hry na dosah vyrovnanie, proti bol však výborný Ezekiel. Šancí bolo dostatok, presné zásahy však nepribúdali. V 74. minúte našiel Rokyta hlavu Bajtoša, ktorého zakončenie vytesnil Vavrúš na roh. Považania sa v záverečných minútach zápasu snažili o vyrovnanie, v nadstavenom čase sa v sľubnej streleckej príležitosti ocitol Matúš, avšak mieril iba nad bránu. Znamená to, že úspešnú bodovú sériu proti Dubnici sme predĺžili už na 7 zápasov a domov sme si priviezli mimoriadne cenné 3 body.

Hlasy po zápase:

Gergely Geri, hlavný tréner Slavoja Trebišov: „Mali sme slabší vstup do zápasu, ale našťastie sme to prežili. Zdalo sa mi, že sme spočiatku boli aj ustráchaní. Veľmi nám však pomohol strelený gól a zápas sa mohol skončiť aj vyšším skóre. Vypracovali sme si dosť šancí a až trestuhodne sme ich pozahadzovali. Našťastie sa nám to nevypomstilo. V zápase sme predviedli veľa dobrých vecí, avšak boli tam aj chyby, ktoré na túto úroveň nepatria. Budeme pracovať na tom, aby sme ich odstránili.”

Roman Begala, kapitán mužstva a strelec víťazného gólu: „Nemali sme optimálny vstup do zápasu, ale chvalabohu sme neinkasovali a práve nepremenená penalta nás nakopla. Som rád, že mi to tam aj s trochou šťastia padlo. Vytvorili sme si celkom dosť šancí, no škoda, že sa nám nepodarilo dať viac gólov. Sme však veľmi radi, že sme získali tieto dôležité body.”

FK Dubnica nad Váhom – Slavoj Trebišov 0:1 (0:1)

Gól: 11. Begala

Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel – Rokyta, Špak, Matta, Ilinjo, Sitarčík, Begala, Danko, Kolesár (87. Pálfi), Mokoš (40. Bajtoš) (90. Kovalčin), Ikugar

Už túto sobotu 23. júla nás čaká domáca premiéra, v ktorej budeme hostiť futbalistov Púchova.