Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Gólová prestrelka s Košičanmi

V úvodnom zápase zimnej prípravy, ktorý bol zároveň prvým v tomto roku sme si v sobotu dopoludnia zmerali sily s aktuálne 5.mužstvom II.ligy FC Košice.

V našej základnej zostave sa objavilo dokopy 5 nových mien. V bráne dostal priestor 20-ročný brankár FK Pohronie Martin Repiský. Po prvýkrát si náš dres obliekol aj 18-ročný Prešovčan Matej Škrepták, ktorý pôsobil v mládežníckych tímoch Michaloviec a naposledy v doraste Tatrana. Šancu ukázať sa dostala aj trojica hráčov, ktorá je v Trebišove od úplného začiatku prípravy, a to Roman Kovalčík z Lipian, najlepší strelec Spišského Podhradia Michal Vilkovský a taktiež trebišovským fanúšikom dobre známy Lukáš Kulich, ktorý naposledy hrával v Humennom.

Proti už tradičnému súperovi sme zaznamenali výborný vstup do zápasu. Už v 4.minúte strelil náš prvý gól v príprave Roman Begala, ktorý po rohu dopravil loptu za chrbát Kiru – 1:0. Košičania reagovali vyrovnávajúcim gólom v 37.minúte, keď sa presadil Erik Liener – 1:1. Vyrovnaný prvý polčas sa skončil nerozhodným výsledkom. V tom druhom sa priebeh hry výraznejšie nezmenil, no v 59.minúte sa menilo skóre zápasu. Misky váh na stranu Košíc naklonil Nikola Ristovski – 1:2. O osude celého stretnutia však rozhodla vydarená 3-minútovka našich, keď sme v rozmedzí 65. a 68. minúty strelili dva góly a otočili vývoj zápasu. Najprv sa v správnom čase na správnom mieste ocitol Jakub Vodilka a vyrovnal na 2:2. Hneď vzápätí ho napodobnil aj skúsený útočník Michal Vilkovský, ktorý premiérovým gólom rozhodol o našom víťazstve.

Stretnutie zhodnotil tréner Ondrej Desiatnik: „Máme za sebou 2 týždne ťažkej prípravy. Myslel som si, že dnes bude k dispozícii viac hráčov, mali sme len 13-14 hráčov, ale zvládli sme to a každý dostal priestor predviesť sa. Do zápasu sme išli s tým, že chceme hrať futbal, niektoré veci boli fantastické, niektoré slabšie a pracujeme ďalej.“ Na adresu nových hráčov v našom drese reagoval takto: „Trošku sa trápili, bolo vidno, že dlhšie netrénovali, keďže väčšina z nich hrala v 3.lige, ktorá je momentálne pozastavená. Aj napriek tomu ich výkony neboli najhoršie. Majú za sebou 2 týždne kvalitnej prípravy, pomaly si zvykajú a verím, že sa to bude už len zlepšovať.

Už v pondelok sa do prípravy vráti zranený Filip Pálfi a postupne by sa malo pridať aj naše nigérijské duo Issa – Kanu a taktiež dvojica Kórejčanov Jiho Choi a Geon Kim. Najbližší prípravný zápas odohráme v piatok 22.januára v Podbrezovej.