V Podbrezovej sme neuspeli

Po úvodnom víťaznom zápase nad Košicami nás v piatok 22.januára preveril ďalší popredný druholigista FK Železiarne Podbrezová.

Pre Horehroncov išlo v poradí už o štvrtý prípravný duel, keď v predošlých troch vystúpeniach jednoznačne zdolali Senicu, Pohronie i Sereď. V piatkovom zápase tak dostali väčší priestor aj hráči zo širšieho kádra. To isté sa dá povedať aj o našich, veď v Podbrezovej zasiahlo do hry až 20 futbalistov. Po absolvovaní karantény prvýkrát v príprave nastúpili Issa s Kanuom a taktiež po zranení sa vracajúci Filip Pálfi. V druhom polčase si prvé minúty v našom drese odchytal Adrián Gurega a v poli sa predstavil Cyprián Vaľko či odchovanec Tatrana Prešov Adam Izvorský, ktorý naposledy pôsobil v treťoligovom Moste pri Bratislave. Šancu zabojovať o miesto v našom tíme dostala aj dvojica Kórejčanov Geon Kim a Jiho Choi.

Prvý polčas zápasu priniesol vyrovnaný priebeh bez vážnejších gólových šancí na jednej či druhej strane. Hralo sa zväčša medzi oboma šestnástkami s množstvom osobných súbojov. Do náznakov gólových príležitostí sa dostali Begala či Kanu, no brankára Reháka neprekonali. Do druhého dejstva sme vstúpili s výrazne obmenenou a menej skúsenou zostavou. Napriek tomu sme sa dostali do dvoch tutoviek, ktorými však Vodilka a Skiba pohrdli, a tak prišiel trest na opačnej strane. Na prvý gól duelu sme si museli počkať až do 73.minúty, kedy sa strelou spoza šestnástky presadil bývalý slovenský reprezentant Michal Breznaník – 1:0. V 80.minúte sme inkasovali druhý gól po rohu a následnej dorážke Kuhajdíka – 2:0 a v samom závere spečatil víťazstvo Železiarov Lupták – 3:0. V druhom prípravnom zápase sme si tak na svoje konto pripísali prvú prehru a proti Podbrezovej sme sa nedokázali gólovo presadiť už v siedmom zápase v rade.

Stretnutie zhodnotil športový riaditeľ Martin Čižmár: „Od začiatku zápasu sa hral rýchly a kombinačný futbal. Po 20 minútach v prvom polčase sme sa dostali do hry. Bolo to však bez vyloženejších gólových šancí, no v druhom polčase sme zahodili dve tutovky a bohužiaľ sa potvrdilo známe nedáš – dostaneš. Všetky góly sme inkasovali po našom nedostatočnom dôraze, na čo si v ďalších zápasoch budeme musieť dať väčší pozor.“

FK Železiarne Podbrezová – Slavoj Trebišov 3:0 (0:0)

Zostava 1.polčas: Repiský – Ilinjo, Katunský, Sitarčík, Šimko, Bajtoš, Begala, Kulich, Pálfi, Issa, Kanu

Zostava 2.polčas: Gurega – Ilinjo, Katunský (70.Vaľko), Šimko, Kim, Izvorský, Jiho, Chovan, Škrepták, Vodilka, Skiba

Najbližší prípravný zápas odohráme v stredu 27.januára v Michalovciach.