Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Jarnú časť odštartujeme zápasom v Dubnici

Druhá liga sa po vyše trojmesačnej prestávke hlási opäť o slovo, čo znamená štart aj pre našich futbalistov. Tí v úvodnom kole odvetnej časti druhej ligy cestujú do Dubnice nad Váhom.

Dubnica nad Váhom – futbalový pojem, kedysi bašta a stabilný účastník našej najvyššej futbalovej súťaže. To všetko platilo až do roku 2011, kedy sa Dubnica nevyhla finančným problémom. Nasledoval pád do tretej ligy, odkiaľ sa Dubnica vyhrabala až v sezóne 2018/2019. No a Považania sa už hneď o rok na to stali aj prekvapujúcimi víťazmi druhej ligy a následne si zahrali aj v baráži o Fortuna ligu, kde neuspeli proti Nitre. Dubnický futbal sa tak v ďalšom období opäť nevyhol menšiemu útlmu, o čom svedčí aj ich momentálne postavenie v druholigovej tabuľke. Po 17 odohratých kolách im aktuálne patrí prvé nezostupové 12. miesto so ziskom 15 bodov. V jesennej časti sa im nedarilo najmä na domácom štadióne, kde v 9 zápasoch nazbierali iba chudobných 7 bodov.

Dlhá zimná prestávka praje aj viacerým zmenám v kádroch jednotlivých mužstiev. V tom dubnickom hrali prím dva prestupové transfery. Za asi najvýraznejšiu stratu možno považovať odchod najlepšieho strelca Dubnice a zároveň tretieho najlepšieho strelca celej súťaže, Mareka Kuzmu, ktorý sa porúčal k lídrovi do Podbrezovej. Dubnickí funkcionári však zareagovali promptne a presné zásahy teraz bezpochyby očakávajú od Miladina Vujoševića, ktorý sa vracia do známeho prostredia. Bol to práve on, ktorý v sezóne 2018/19 s 23 gólmi vystrieľal Dubnici postup do druhej ligy. Svoje kanonierske schopnosti potvrdil aj v minulej sezóne, kde zaznamenal 17 gólov a viac ich na svojom konte mal iba náš Kanu.

Bilancia vzájomných zápasov hovorí v náš prospech, keď v ostatných 5 meraniach síl sme zakaždým dokázali zabodovať. S Dubnicou sme sa naposledy stretli na jeseň minulého roka a aj napriek nášmu dominantnému výkonu sme brali iba bod za remízu 1:1. Strelecky sa vtedy presadil Rešetka s Begalom.

Pred nami je tak odveta a pri pohľade na aktuálnu tabuľku môžeme tento zápas označiť aj ako za šesťbodový. Najmä domáci urobia všetko pre to, aby zvíťazili a odpútali sa od nebezpečného zostupového pásma, no s rovnakými ambíciami cestujú do Dubnice aj naši futbalisti. Stretnutie 18. kola druhej futbalovej ligy sa začína o 14:00 a z pozície hlavného rozhodcu ho povedie pán Maroš Libiak.

K dispozícii bude samozrejme aj živý prenos, a to hneď na dvoch platformách. Zápas môžete naživo sledovať na televíznej stanici JOJ ŠPORT alebo na internetovej stránke https://www.nike.sk/niketv.

Držte nám palce!

Pridať komentár