Z Dubnice s troma bodmi

Dlhých 10 mesiacov sme čakali na plný bodový zisk zo súperovej pôdy. Dočkali sme sa. V 18. kole druhej futbalovej ligy sa nám to podarilo na ihrisku Dubnice, kde sme zvíťazili najtesnejším možným rozdielom.

Pre obe mužstvá išlo bezpochyby o dôležitý duel, ktorý sa od začiatku niesol v opatrnejšom duchu. Do prvého náznaku gólovej šance sa v 9. minúte stretnutia dostali domáci futbalisti. Po náhodnom odraze lopty sa pred Drábom ocitol Babović, ale náš gólman sa nenechal prekvapiť a jeho pokus bezpečne kryl. Ďalších gólových príležitostí bolo pomenej, hralo sa zväčša medzi oboma šestnástkami. Prvý a zároveň jediný presný zásah padol v 23. minúte zápasu. A išlo teda o poriadne kuriózny gól, ktorému spočiatku nič nenasvedčovalo. Naši futbalisti získali po faule na Digoňa priamy kop a k jeho zahrávaniu sa postavil Begala s Rokytom. Zodpovednosť na svoje plecia vzal nakoniec náš najmladší člen základnej zostavy a svojou ľavačkou poslal loptu na brankára Hodála. Tá tesne pred ním mierne poskočila a pomedzi jeho prsty nakoniec prepadla až za bránkovú čiaru – 0:1. Dubničania mali vyrovnanie na dosah v 28. minúte, kedy Kupusovićova strela z uhla len o kúsok minula pravú tyčku. V závere prvého polčasu sme však pohrozili aj my. Konkrétne v 41. minúte najprv fantasticky udržal loptu Rypák, ktorý vysunul Begalu do prečíslenia troch na dvoch. V núdzi zakončujúci Bajtoš však stav stretnutia nezmenil.

Do druhého dejstva sme tak vstupovali s najtesnejším vedením. Domáci futbalisti sa snažili robiť všetko pre to, aby vyrovnali, no často zlyhávali vo finálnej fáze. Poisťujúci druhý gól mal tak na kopačke v 65. minúte Pálfi, ktorý však nedokázal zužitkovať výborne odvedenú robotu od Bajtoša. To sa nám mohlo vypomstiť už o niekoľko minút na to. Obrovská šanca Vujoševića, ktorý hlavou opečiatkoval iba brvno. Aktivita Dubničanov sa s pribúdajúcim časom zvyšovala, no naša defenzíva spoľahlivo odolávala. V poslednej gólovej šanci sa v 87. minúte zápasu ocitol Kupusović, ktorý však našťastie rozvlnil iba bočnú sieť Drábovej brány a naši futbalisti sa tak po záverečnom hvizde mohli radovať z cenných 3 bodov.

Svoj prvý ligový gól v drese Slavoja si na svoje konto pripísal Peter Rokyta. „Je to fantastický pocit a som veľmi rád, že to tam aj s veľkou dávkou šťastia padlo. Snažil som sa loptu nastreliť do priestoru jedenástky, aby to tam niekto škrtol okolo brankára, no nakoniec to tam padlo aj bez toho,“ opísal svoj gólový moment rodák zo Spiša, ktorý potenciál ukázal už aj v príprave, kde zaznamenal dva presné zásahy. „Zápas bol veľmi náročný po všetkých stránkach, či už išlo o ťažký terén alebo dlhú cestu. Nehovoriac o bodovom hľadisku, kde sme si všetci uvedomovali dôležitosť výsledku a potrebovali sme bodovať. Som veľmi rád, že sme bodovali naplno a vyšľapli tou správnou nohou do jarnej časti. Myslím si, že sme vyhrali vďaka zodpovednému tímovému výkonu. Každý hráč na ihrisku dal do tohto zápasu srdce a chcel vyhrať. Takéto zápasy nás ako kolektív veľmi posúvajú,“ dodal na záver náš mladý obranca.

FK Dubnica nad Váhom – Slavoj Trebišov 0:1 (0:1)

Gól: 23. Rokyta

Zostava FK Dubnica nad Váhom: Hodál – Kramár, Štefánek, Rešetka, Cyprian (66. Isaac), Martinek (46. Levai), Bilovský (C), Rizie (66. Janco), Kupusović, Babović (66. Vujošević), Nomilner (74. Šljachov)

Zostava Slavoj Trebišov: Dráb – L. Šimko, Ilinjo (C), Matta, Rokyta, Casado, R. Begala, Digoň, S. Danko (16. – 83. Pálfi – 83. Černák), Bajtoš, Rypák (83. Straczek)

Naši futbalisti sa v ďalšom kole druhej ligy predstavia opäť vonku, keď v nedeľu 6. marca o 10:30 nastúpia na štadióne pod Dubňom proti žilinskej rezerve.