Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Jesennú časť ukončíme zápasom s Púchovom

Po vysokom domácom víťazstve nad béčkom Slovana čaká na našich futbalistov posledný zápas v tomto roku, v ktorom si zmeriame sily s nevyspytateľným Púchovom.

Považania od úvodu sezóny striedajú lepšie výsledky s tými horšími a najmä v domácom prostredí sú nepríjemným mužstvom, kde doposiaľ nazbierali 12 bodov za 4 výhry a 2 prehry. Azda za najcennejšie víťazstvo možno považovať to nad Podbrezovou po výsledku 1:0. Doma si podobne ako my poradili s Bardejovom, Slovanom a Komárnom, no pred týždňom nečakane zaváhali s Popradom. Nestratili sa však ani na súperových ihriskách, keď brali cenný bod z horúcej skalickej pôdy a naposledy prekvapivo vyhrali aj nad Liptovským Mikulášom. Púchovčania sa doteraz dokázali gólovo presadiť v 16 prípadoch a medzi ich najlepších strelcov patria Jakub Michlík a Peter Rypák s 3 strelenými gólmi. V 13 odohraných zápasoch inkasovali 19 gólov, no napriek tomu sú aktuálne s 19 bodmi na výbornom 6.mieste druholigovej tabuľky.

Na chrbát im dýchajú práve naši futbalisti, ktorí si v poslednom zápase s belasými schuti zastrieľali a aj vďaka tomu sme sa vyšvihli na 7.miesto s 18 bodmi. V našich dueloch padá pomerne veľa gólov, na čo sme v posledných sezónach neboli príliš zvyknutí. S 21 strelenými gólmi máme 6.najlepší útok v súťaži a na väčšine presných zásahov sa podieľala naša nigérijská dvojica Issa – Kanu. Na druhej strane však viac gólov ako my inkasovalo zatiaľ iba trio Žilina B, Slovan B a Poprad.

S Púchovom sme sa naposledy stretli v minulej sezóne na štadióne v Michalovciach, kde sme sa proti červeno-čiernym napriek celozápasovej prevahe nedokázali presadiť a prehrali sme 0:1. Paradoxne ani zajtrajší zápas sa neodohrá v Púchove, ale na umelej tráve v Žiline. Už teraz je isté, že bez ohľadu na zajtrajší výsledok skončí naše mužstvo na najlepšom mieste po jesennej časti od návratu do druhej ligy v roku 2017. Avšak vidina 6.miesta je motivujúca, tak prečo sa oň nepobiť?

Duel 15.kola medzi Púchovom a Trebišovom sa začína o 12:30 a povedie ho rozhodcovská trojica Marián Ruc, Peter Čajka a Rastislav Kuba. Naživo ho budete môcť sledovať na YouTube kanáli MŠK Púchov.

Pridať komentár