Suverénne víťazstvo nad Slovanom nás posunulo na 7.miesto

V 14.kole druhej ligy sme na domácom štadióne hostili rezervu Slovana Bratislava, ktorá sa pred zápasom nachádzala na 14.mieste.

Do duelu, v ktorom sme boli papierovým favoritom sme vstúpili aktívne a už v 5.minúte sme sa dostali do sľubnej šance. Po centri z ľavej strany mal Chudík starosti s hlavičkou Pálfiho a následným pokusom Kanua, no gólom sa to neskončilo. Na úvodný presný zásah sme však nečakali dlho, keď v 13.minúte nikým nekrytý Wisdom Uda Kanu otvoril skóre zápasu – 1:0. Belasí mohli vyrovnať v 17.minúte, náš tím však výborným zákrokom podržal Milan Vinclér. Skvelú prihrávku Kanua zužitkoval o 5 minút neskôr Issa, ktorý sa presadil svojou rýchlosťou a zoči-voči hosťujúcemu brankárovi nezaváhal – 2:0. V ostatnom priebehu prvého polčasu sme aj naďalej držali opraty zápasu pevne vo svojich rukách, ale do vyložených gólových príležitostí sme sa nedostávali. V 45.minúte nám Slovan strelil kontaktný gól do šatne zásluhou Mareka Riga a tak pred druhým dejstvom bolo všetko otvorené.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Naši futbalisti doň nastúpili s cieľom čo najskôr skórovať, keďže jednogólové vedenie je veľmi zradné. To sa nám aj podarilo, v 53.minúte zafungovala spolupráca nigérijských legionárov, na jej konci bol Kanu, ktorý si obhodil Chudíka a gólom do prázdnej brány zvýšil na 3:1. Ešte veselšie to bolo v 67.minúte, keď sa pohotovým zakončením presadil Roman Begala a po jeho druhom góle v sezóne sme viedli už rozdielom triedy – 4:1. Naša dominancia na ihrisku sa stupňovala a v 76.minúte sa do listiny strelcov zapísal aj striedajúci Daniel Skiba – 5:1. Počas nasledujúcich troch minút sme sa dostali do ďalších dvoch tutoviek, ktoré však Kanu a Begala nepremenili. V úplnom závere zápasu sa zo stopercentnej šance nepresadil ani Illia Tereshchenko a skóre duelu sa tak už nemenilo. Nad rezervou bratislavského Slovana sme zaznamenali naše najvyššie víťazstvo v sezóne a v nabitej tabuľke sme poskočili na 7.miesto.

Slavoj Trebišov – ŠK Slovan Bratislava 5:1 (2:1)

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Vojtovič (84. Vaľko), Ilinjo, Kanu, Issa (78. Tereshchenko), Begala, Pálfi (65. Bajtoš), Šimko, Marie (65. Skiba), Sitarčík (78. Vodilka), Špak.

Zostava Slovan Bratislava B: Chudík – Valentín, Lieskovský, Habodasz, Tóth (62. Lacko, 76. Majling), Hubert (70. Rosenberger), Lavrinčík, Rigo (70. Orság), Schlossár, Jackuliak (62. Matoš), Giesser.

V poslednom tohtoročnom zápase nastúpime v sobotu 5.decembra o 12:30 na pôde Púchova.