Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Mladší dorastenci vyhrali, starší neuspeli

V 4.kole nadstavbovej časti o postup si naši dorastenci zmerali sily s Vranovom.

Ako prví vybehli na hlavné ihrisko starší dorastenci. Tí proti vyššie postavenému súperovi začali aktívne a v 9.minúte sme vyslali prvú strelu na vranovskú bránu zásluhou Kotlára. V 18.minúte sa skvelým zákrokom prezentoval Bumbera, keď vykopával loptu z bránkovej čiary. Po polhodine hry z vnútra pokutového územia zakončoval hosťujúci Hanusin, mieril však nad našu bránu. Prvý polčas sa skončil bez gólov.

Úvod 2.polčasu patril Vranovčanom, ktorí v priebehu 5 minút skórovali hneď trikrát. Najprv v 53.minúte sa po odraze od nášho hráča dostal k lopte Hanusin a strelou po zemi otvoril skóre zápasu. O 2 minúty na to sa z ostrého uhla opäť presadil Hanusin a Vranov viedol 2:0. V 56.minúte po druhýkrát v zápase vykopával loptu z bránkovej čiary Bumbera. O niekoľko sekúnd sme však inkasovali po zásahu Piskora. Po hodine hry sa výborným zákrokom prezentoval náš gólman Patrik Ňarjaš a podržal svoj tím. Čestný úspech sme zaznamenali v 78.minúte, keď do poloprázdnej brány zakončoval Dávid Trella. Posledné slovo v zápase patrilo hosťom, keď v 81.minúte gólom Sabola uzavreli stav stretnutia na konečných 1:4.

Slavoj Trebišov U19 – MFK Vranov nad Topľou U19 1:4

Mladší dorastenci s vysokým víťazstvom

Už v 14.minúte sme sa ujali vedenia, keď aj s dávkou šťastia sa k lopte dostal Sebastián Kopas a dopravil ju do hosťujúcej siete – 1:0. Naši futbalisti boli aktívnejší a odmenou im bol druhý gól. V 23.minúte sa po priamom kope Hrehu dostal k dorážke Vladimír Rusnák a nezaváhal – 2:0. V 28.minúte zazmätkoval náš brankár Dziak, no nakoniec loptu vytlačil na rohový kop. Tesne po polhodine hry sa Vranovčanom podarilo streliť kontaktný gól zásluhou Merjavého. Do konca polčasu sa už stav nezmenil a po úvodnej časti hry sme tak viedli 2:1.

V úvode druhého polčasu sa svojím druhým gólom v zápase presadil hosťujúci Merjavý a začínalo sa odznova. Od tohto momentu sa hra upokojila a ani jeden tím si nevypracovával gólové šance. V záverečnej 10-minútovke však prišli hviezdne chvíle našich starších žiakov. V 69.minúte našiel Pavelka pred hosťujúcou bránou Samuela Kovalčina a ten strelou k ľavej žrdi poslal náš tím do vedenia – 3:2. Ten istý hráč skóroval aj v 74.minúte a bolo jasné, že naši futbalisti už nepustia víťazstvo z rúk. Konečný výsledok 5:2 korunoval v 76.minúte striedajúci Richard Rigo.

Slavoj Trebišov U17Vranov nad Topľou U17 5:2

Autor: Jakub Polák