Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Hlavný cieľ splnený

V 28.kole II.ligy si naši futbalisti zmerali sily s celkom Komárna.

Po poslednom víťaznom zápase s rezervou Podbrezovej mohol náš Slavoj spečatiť udržanie v II.lige práve v tomto zápase s Komárnom. Prvý vzájomný zápas vyznel lepšie pre komárňanských futbalistov, ktorí na jeseň zvíťazili 2:0. Domáce Komárno doposiaľ nazbieralo 34 bodov a dnešné víťazstvo ho mohlo výrazne priblížiť k záchrane v súťaži.

O osude celého zápasu rozhodol jediný moment, keď v 43.minúte hlavný rozhodca Erik Gemzický odpískal pokutový kop v prospech Komárna. O jeho realizáciu sa postaral domáci kapitán Goran Matić a strelou k ľavej tyčke poslal svoj tím do vedenia. Ako sa neskôr ukázalo, išlo o jediný, a tak aj víťazný presný zásah v tomto stretnutí.

Aj napriek tejto tesnej prehre môžeme konštatovať, že už 2 kolá pred koncom súťaže sa nám podarilo splniť hlavný cieľ, ktorým bolo udržanie 2.ligy v Trebišove aj pre nasledujúcu sezónu.

KFC Komárno Slavoj Trebišov 1:0 (1:0)

Zostava Slavoja: Giertl – Kražel, Rota, Mujković, J.Kolbas (C) (84.Cekaj), Junior, Jacko (66.Pa.Šuľák), Starosta, Vajs, Osmanović, Ruskovský (73.Vojtek)

Už v nedeľu 13.mája o 17:00 odohráme posledný domáci zápas v tejto sezóne. Veríme, že na zápas s Novým Mestom nad Váhom prídete v čo najväčšom počte a že s vašou pomocou sa rozlúčime víťazstvom. Slavoj do toho!


Autor: Jakub Polák

Pridať komentár