Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Posledný domáci zápas v sezóne sme nezvládli

V predposlednom kole II.futbalovej ligy sme na vlastnom štadióne privítali AFC Nové Mesto nad Váhom.

Náš Slavoj si príslušnosť medzi druholigovou elitou aj pre nasledujúcu sezónu zabezpečil už v minulom kole po zápase v Komárne, naopak Nové Mesto nad Váhom je stále v zóne zostupu, a preto dnes bojovalo o dôležité body.

Zápas začali aktívnejšie naši futbalisti a po 10.minútach hry zakončoval Jacko tesne vedľa hosťujúcej brány. V 14.minúte sme sa dostali ešte do väčšej šance, keď Junior nastrelil pravú žrď. Herná prevaha Trebišovčanov pokračovala aj naďalej a v 19.minúte sa po peknej súhre od Juniora s Vajsom dostal do výhodného zakončenia Kolbas, no minul novomeštiansku bránu. V 23.minúte sa do vedenia dostali paradoxne hostia, keď skvele časovanú prihrávku Vlada dokonale zúžitkoval Perea. Vyrovnať sa nám podarilo v 36.minúte zásluhou premeneného pokutového kopu v podaní Juniora. Keď sa už zdalo, že sa prvý polčas skončí nerozhodne, tak v 45.minúte sme dostali gól do šatne od Mikuša.

V polčasovej prestávke došlo k slávnostnému otvoreniu ihriska s umelou trávou za prítomnosti I.viceprezidenta SFZ Richarda Havrillu, primátora mesta Trebišov PhDr.Marka Čižmára a prezidenta klubu Jozefa Gazdaga.

Hneď na začiatku druhého polčasu sa našim futbalistom podarilo vyrovnať po hlavičkovom zakončení Juniora. Z vyrovnania sme sa dlho netešili, keď v 55.minúte sa svojím druhým gólom v zápase presadil hosťujúci Mikuš. O minútu na to to mohlo byť ešte horšie, ale skvelým zákrokom sa prezentoval náš brankár Giertl. V 58.minúte po spätnej prihrávke od Ruskovského zakončoval Kolbas tesne vedľa ľavej žrde. V 66.minúte sme však už prehrávali rozdielom dvoch gólov po góle legionára Pereu. Od tohto momentu sa hra odohrávala zväčša medzi šestnástkami a ani jeden z tímov si nevypracovával gólové šance. V 88.minúte si potlesk domácich fanúšikov vyslúžil po celý zápas aktívny Perea, strelec dvoch hosťujúcich gólov. Posledný domáci zápas nám tak nevyšiel podľa predstáv a Novému Mestu nad Váhom sme podľahli v pomere 2:4.

V poslednom kole II.ligy nastúpime na pôde druhého tímu súťaźe MFK Skalica.


Autor: Jakub Polák

Pridať komentár