Na Humenné sme nestačili

Naše A-mužstvo odohralo v poradí tretí prípravný zápas pred začiatkom novej sezóny druhej ligy. Na domácom štadióne sme Humennému podľahli vysoko 1:5.

Do zápasu sme pritom vstúpili aktívnejšie a vysokým napádaním sme nášmu súperovi robili problémy. V 11. minúte sme zahrávali priamy kop z výhodnej pozície, Begalov pokus skončil tesne nad bránou. Hostia reagovali prízemnou strelou Dzuríka, s ktorou si Pap bez problémov poradil. Hneď vzápätí volala po góle dorážka Bajtoša, jeden z humenských hráčov však zakročil na bránkovej čiare. Z úvodného presného zásahu sa tak radovali hostia, v 28. minúte dvakrát tečovaná strela Kranthoveho zapadla presne k ľavej žrdi a Humenné sa šťastným gólom dostalo do vedenia – 0:1. Naša odpoveď mohla byť okamžitá, Novákova krížna strela však bohužiaľ skončila iba na žrdi. Ďalšie dve sľubné príležitosti si vypracovali aj Sitarčík a Bujňáček, bývalého brankára Slavoja, Knurovského, sme však nedokázali prekonať. Po úvodnom dejstve sme tak napriek sympatickému výkonu prehrávali najtesnejšie 0:1.

Do druhého polčasu sme vybehli s 10 novými hráčmi a naša hra sa diametrálne zmenila. Už od úvodu sme ťahali za kratší koniec povrazu a skúsené humenské mužstvo bolo lepším tímom na ihrisku. V 52. minúte zvýšilo Humenné na rozdiel dvoch gólov, keď sa z bezprostrednej blízkosti presadil Komjatý – 0:2. Po hodine hry svietil na ukazovateli skóre už stav 0:3, keď brankára Sukovského prekonal legionár Van der Wert – 0:3. Nášmu mužstvu sa podarilo z ojedinelej akcie skórovať, v 70. minúte skončil center Sodiqa presne na hlave Kovalčina, ktorý už nemal problém poslať loptu do siete Humenného – 1:3. Žiadna dráma sa však nekonala, hostia v rozmedzí troch minút pridali ešte ďalšie dva presné zásahy, keď sa najprv hlavičkou presadil Vasiľ – 1:4 a následne zoči-voči Sukovskému aj mladý Reiter – 1:5.

Slavoj Trebišov – FK Humenné 1:5 (0:1)

Góly: Kovalčin – Kranthove, Komjatý, Van der Wert, Vasiľ, Reiter

Zostava Slavoj Trebišov 1. polčas: Pap – Ilinjo, Matta, Housseinou, Pačinda, Sitarčík, Begala (31. Bujňáček), Novák, Vaľovčin, Tangiri, Bajtoš

Zostava Slavoj Trebišov 2. polčas: Sukovský, Migaľ (75. Vaľovčin), Matta, Buhaj, Celta, Segeďa, Bujňáček (75. Sitarčík), Harčár, Smieško, Sodiq, Kovalčin

V generálke na druhú ligu nastúpime v sobotu 22. júla na domáci zápas proti Starej Ľubovni.