Prehra v generálke

Naše A-mužstvo neuspelo v záverečnom prípravnom zápase pred ostrým štartom druhej ligy. Na domácom štadióne sme podľahli Starej Ľubovni.

Do zápasu po prvýkrát v našom drese zasiahol brankár Dávid Slávik a útočník Viktor Tatár. V prvej gólovej príležitosti sa ocitol Roman Begala v 11. minúte stretnutia, jeho krížnu strelu však vystihol hosťujúci brankár Švec. Hra sa v ďalších minútach odvíjala prevažne medzi oboma šestnástkami. Po polhodine hry mal úvodný gól na hlave Tatár, opäť však výborne zasiahol staroľubovniansky gólman. Znova sme doplácali na našu žalostnú efektivitu, v 33. minúte Tatár opäť iba vyprášil rukavice Šveca. Z ničoho nič tak udreli hostia, v 41. minúte sa na dvakrát presadil skúsený Karaš a poslal svoj tím do vedenia – 0:1.

Obraz hry sa výraznejšie nezmenil ani v druhom polčase. Naši futbalisti držali loptu častejšie na svojich kopačkách, no v hre bolo aj naďalej pomerne veľa nepresností. V 53. minúte sa k zakončeniu dostal Bajtoš, jeho pokus sa však medzi tri žrde nezmestil. Hneď vzápätí zvonilo na opačnej strane brvno Slávikovej brány. V 60. minúte sa strelou z otočky snažil presadiť Begala, mieril však tesne nad. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie zahodil Bajtoš v 74. minúte, keď po chybe Starej Ľubovne neuspel zoči-voči hosťujúcemu brankárovi. V závere zápasu sme inkasovali ešte raz, po chybe nášho francúzskeho stopéra skóroval Serečin – 0:2.

Slavoj Trebišov – MFK Stará Ľubovňa 0:2 (0:1)

Góly: 41. Karaš, 87. Serečin

Zostava Slavoj Trebišov: Slávik – Bajtoš (83. Harčár), Matta, Buhaj, Ilinjo, Sitarčík (83. Migaľ), Smieško (61. San Millan), Begala, Bujňáček (46. Housseinou), Tangiri (75. Rusnák), Tatár (70. Kovalčin)

Novú druholigovú sezónu 2023/2024 odštartujeme už tento piatok 28. júla, keď od 17.00 budeme na domácom štadióne hostiť rezervu Slovana Bratislava.